Atrakcje Jastrzębiej Góry to nie tylko piaszczyste plaże nad Bałtykiem. Najbardziej wysunięta na północ miejscowość Polski przyciąga turystów malowniczymi klifami, gdzie można podziwiać spektakularne zachody słońca, szlakami przebiegającymi przez Nadmorski Park Krajobrazowy i historyczną latarnią morską Rozewie.
Zwiedzając Jastrzębią Górę zebrałem 14 sprawdzonych miejsc, które sprawdzą się zarówno na letni urlop, jak i poza sezonem. Znajdziesz tu spokojne plaże z dala od centrum, trasy nordic walking, rezerwaty przyrody oraz punkty widokowe na klifowym wybrzeżu.
W artykule znajdziesz:
- szczegółowy opis każdej z atrakcji z mapą i lokalizacją
- praktyczne wskazówki dotyczące zwiedzania i parkowania
- propozycje noclegów w różnych częściach miejscowości
- rekomendacje lokalnych restauracji
Czy warto odwiedzić Jastrzębią Górę?
Jastrzębia Góra to wyjątkowe miejsce na mapie Pobrzeża Gdańskiego, m.in. ze względu na charakterystyczne, klifowe wybrzeże. Po całym dniu plażowania wielu turystów udaje się na punkt widokowy nad brzegiem morskim, żeby podziwiać zachód słońca, co ja również polecam zrobić.
Nie są to jednak jedyne atrakcje w okolicy Jastrzębiej Góry. Poza opalaniem i kąpielami w Bałtyku możesz skorzystać też z okolicznych szlaków pieszych, rowerowych i konnych. Część z nich prowadzi przez Nadmorski Park Krajobrazowy.
Najpopularniejszymi atrakcjami Jastrzębiej Góry są latarnia morska Rozewie, Promenada Światowida oraz pomnik króla Zygmunta III Wazy w Lisim Jarze. Jeśli jednak jesteś fanem sportów ekstremalnych, możesz spróbować swoich sił np. w paralotniarstwie lub dyscyplinach wodnych. Na pobyt w tej części Pomorza warto przeznaczyć około tygodnia. Pozwoli Ci to zwiedzić również okoliczne miejscowości jak np. Władysławowo czy Chłapowo. Leżące w sąsiedztwie Jastrzębiej Góry Dolina Chłapowska i Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski sprzyjają spacerom także poza sezonem letnim.
Gdzie spać w Jastrzębiej Górze?
W Jastrzębiej Górze znajdziesz szeroką bazę noclegową, w tym apartamenty, hotele, kameralne pensjonaty czy domki letniskowe o różnym standardzie. Willa Victor to warty polecenia nocleg w Jastrzębiej Górze w doskonałej lokalizacji. Z wielu pokoi rozciąga się widok na morze, a do plaży jest niecałe 50 m. W cenę noclegu wliczone jest również śniadanie dostępne w znajdującej się na terenie willi restauracji.
Nieco dalej od linii brzegowej, ale wciąż w dobrej lokalizacji znajdują się luksusowe Apartamenty Rozewie z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Dla dorosłych dostępne jest również zaplecze spa z saunami. Bardziej budżetową opcją jest nocleg w Pensjonacie Pirat, położonym niemal w centrum miasta. Do dyspozycji jest wspólna kuchnia. Jeśli masz ochotę na relaks z nutą rywalizacji, w salonie możesz zagrać w ping-ponga lub bilarda. ;)
Jakie atrakcje warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze? Wskazówki przed zwiedzaniem
Okolice Jastrzębiej Góry, jak i sama miejscowość, oferują kilka atrakcji dla dzieci i dorosłych, które umilą Twoje wakacje nad morzem. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci zaplanowanie urlopu w Jastrzębiej Górze:
- wybierz się na plażę jak najwcześniej – w sezonie letnim kąpieliska w Jastrzębiej Górze cieszą się dużą popularnością. Największego tłoku możesz spodziewać się po południu, gdy turyści są już po obiedzie. Myślę, że warto przyjść na plażę nieco wcześniej, żeby wyprzedzić tłumy i znaleźć trochę miejsca dla siebie (polecam też nie rozkładać się blisko wejścia na plażę),
- zabierz ze sobą wygodne buty – Jastrzębia Góra jest otoczona malowniczymi trasami do pieszych wycieczek, przebiegającymi przez obszary chronione. Niektóre szlaki nie są utwardzone i trzeba zachować ostrożność, bo łatwo na nich o kontuzje,
- sprawdź dostępność atrakcji poza sezonem – Jastrzębia Góra jest miejscowością letniskową i niektóre atrakcje turystyczne mogą być nieczynne jesienią oraz zimą. Duża część jest jednak na świeżym powietrzu i można z nich korzystać przez cały rok.
1. Obejrzyj okolicę z latarni morskiej Rozewie
lokalizacja na mapie: 54,830600, 18,336074
Jeśli zdecydowałeś się na urlop w Jastrzębiej Górze, to koniecznie obejrzyj okolicę z latarni morskiej Rozewie. Jest to jedna z najstarszych tego typu budowli na Pomorzu. Według legendy, pierwszym “latarnikiem” już w XVII wieku była córka szwedzkiego kapitana, który rozbił się w pobliżu Rozewia. W okolicy Jastrzębiej Góry są dwie latarnie obok siebie. Czynna dla zwiedzających jest tzw. “stara latarnia” (przy ul. Leona Wzorka 1).
W budynku znajduje się obecnie Muzeum Latarnictwa, będące filią Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Możesz obejrzeć w nim stare reflektory i latarnie. Obok latarni znajduje się m.in. maszynownia, w której prezentowane są stare sprzęty. Na terenie zabytku zobaczysz też tablicę upamiętniającą Leona Wzorka – latarnika zamordowanego w 1939 roku. Możesz tam znaleźć także mały pomnik pisarza Stefana Żeromskiego, który odwiedził Rozewie przed napisaniem powieści “Wiatr od morza”.
Wstęp do latarni jest płatny. Latarnia nie jest dostępna dla dzieci poniżej 105 cm wzrostu z uwagi na strome schody. W okolicy latarni znajduje się dosyć duży parking na skrzyżowaniu ulicy Rozewskiej i Leona Wzorka. W sezonie może być jednak trudno znaleźć miejsce parkingowe przy samej latarni, dlatego lepiej zaplanować zwiedzanie tuż po godzinie otwarcia.
Jeżeli zastanawiasz się jak dotrzeć z centrum miasta do latarni, to powinieneś rozważyć dotarcie tam pieszo. Dystans między centrum Jastrzębiej Góry i latarnią Rozewie to ok. 2,5 km. Warto przespacerować się ulicami miasta i wykorzystać tę okazję, żeby wyszukać rozrzucone w różnych zakątkach budynki z 20-lecia międzywojennego, np. domy wczasowe “Mewa”, “Rybitwa” i “Fregata” przy ul. Bałtyckiej. Warto przyjrzeć się też willom i pensjonatom na ulicach Klonowej i Słowackiego.
2. Stań w najdalej wysuniętym na północ punkcie Polski i zobacz Jastrzębski Klif
lokalizacja na mapie: 54.835086845, 18.302739939
To właśnie w Jastrzębiej Górze możesz stanąć na najdalej wysuniętym na północ punkcie Polski. Znajduje się on na Jastrzębskim Klifie, wznoszącym się na wysokość ok. 33 m. Możesz podziwiać z niego piękne widoki na plażę i Bałtyk. Jest to bardzo popularne miejsce szczególnie wieczorami, gdy turyści zbierają się tam, żeby obejrzeć zachód słońca.
Na Jastrzębski Klif możesz wejść od strony miasta, spacerując deptakiem lub po 300 drewnianych schodach od strony plaży. jest Inną opcją jest zejście z klifu niebieskim szlakiem, ciągnącym się wzdłuż wybrzeża. Trasa nazywana jest Bulwarem Nadmorskim i jest świetnym miejscem na aktywny wypoczynek. Droga nie jest zbyt wyboista, więc bez problemu przejedziesz po niej rowerem czy wózkiem. Przy krawędzi klifu zamontowane są również siatki, dzięki czemu trasa ta jest przyjazna także dla rodzin z dziećmi.
Niedaleko Jastrzębskiego Klifu znajduje się klimatyczna restauracja “U Rybaka”, w którym możesz zjeść smaczne jedzenie (polecam spróbować np. dania rybne).
Tuż przy klifowym wybrzeżu znajduje się miejsce, które warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze – Gwiazda Północy (dotrzesz do niej niebieskim szlakiem). To obelisk wyznaczający najbardziej wysunięty na północ punkt wybrzeża. Ma ona także znaczenie symboliczne przypominające, że przez wieki to właśnie północna Gwiazda Polarna pomagała w wytyczaniu trasy żeglarzom. Pomnik powstał z okazji 80-lecia Jastrzębiej Góry i od tamtej pory jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.
3. Wykąp się w morzu i poopalaj się na plażach Jastrzębiej Góry
Jastrzębia Góra w sezonie letnim sprzyja kąpielom w morzu i opalaniu się na plaży. Linia brzegowa w tej okolicy jest bardzo różnorodna. Znajdziesz tam klif i kamieniste wybrzeże we wschodniej części miasteczka, ale także piaszczyste kąpieliska. Przy ulicy Rozewskiej, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża, znajduje się kilka wejść na plażę. Najpopularniejsze jest jednak wejście nr 25 przy ulicy Bałtyckiej.
Ulica Bałtycka, na której znajdują się wille wybudowane ponad 100 lat temu to jedna z najstarszych ulic Jastrzębiej Góry. Wśród nich jest także nieco młodsza Willa Victor, w której znajduje się Restauracja Widokowa, gdzie możesz zjeść obiad. To jedno z nielicznych miejsc, w których poza wyśmienitym jedzeniem, możesz cieszyć się też widokiem z tarasu prosto na morze. Jeśli wolisz coś słodkiego, to tuż przy samym Bulwarze Nadmorskim znajduje się cukiernia Słodkie Klimaty.
Szukając bardziej zacisznego miejsca z daleka od tłumów, powinieneś kierować się w kierunku wsi Ostrowo. Plaże na wysokości wejść nr 26 i 27 są zdecydowanie mniej popularne wśród turystów (dojedziesz do nich drogą krajową nr 215). Niestety nie ma tam strefy przeznaczonej do parkowania i kierowcy ustawiają się zazwyczaj wzdłuż drogi, ale szeroka plaża rekompensuje tę niedogodność. ;)
4. Dojdź do Przylądka Rozewie wzdłuż rezerwatu przyrody “Przylądek Rozewski”
W Jastrzębiej Górze popularną atrakcją jest Przylądek Rozewie, do którego możesz dość wzdłuż rezerwatu przyrody “Przylądek Rozewski” (odległość to około 2 km). Sama trasa biegnie przez piękne, zalesione nadmorskie tereny, więc jest idealnym miejscem na spacer. Rezerwat utworzony na tym obszarze ma ponad 12 ha, a jego celem jest ochrona wyjątkowego, bo dosyć rzadkiego w Polsce wybrzeża klifowego. Możesz zauważyć w nim również wiele gatunków roślin objętych ochroną, przede wszystkim ponad 200-letnie buki.
Przylądek Rozewie leży w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dawniej uważany był za najdalej wysunięty na północ punkt Polski (obecnie wiemy już, że znajduje się on w Jastrzębiej Górze). Samo Rozewie także jest miejscem wartym zobaczenia, bo znajduje się tam stara latarnia morska, należąca do najpopularniejszych atrakcji zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Według spisu ludności z lat 20 XX wieku w Rozewiu mieszkało 11 osób, z czego aż 5 to mieszkańcy latarni.
5. Przespaceruj się Doliną Chłapowską na plażę
Spacer Doliną Chłapowską na plażę to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu nie tylko dla miłośników natury. Jest to krajobrazowy rezerwat przyrody, którego główną atrakcją jest Wąwóz Chłapowski. Na ponad 24 ha rezerwatu wytyczone są 2 ścieżki – jedna biegnąca dnem, a druga górą doliny. Spacer doliną jest bardzo przyjemny, bo dla wygody turystów na trasie powstały ławki, kładki i schody z poręczami. Podczas przechadzki możesz też podziwiać wyjątkowe okazy roślin, np. ponad 100-letniego buka z rozbudowanymi korzeniami.
Polecam Ci zobaczyć tę okolicę w okresie od maja do lipca, bo wtedy kwitnie żarnowiec – jeden z gatunków chronionych w rezerwacie. W tym czasie dolina pokrywa się żółtymi kwiatami. Wejście do wąwozu znajduje się w centrum miasteczka i jest dobrze oznakowane, więc na pewno znajdziesz je bez problemu. Znajduje się tam również parking. Wycieczkę tą trasą możesz zakończyć wyjściem na plażę w Chłapowie.
6. Pójdź malowniczym Łebskim Żlebem wzdłuż Strumienia Rozewskiego
Dobrym pomysłem na krótki, popołudniowy spacer jest przejście popularnym, malowniczym Łebskim Żlebem wzdłuż Strumienia Rozewskiego. Łebski Żleb to jeden z największych wąwozów erozyjnych leżących na północy Swarzewskiej Kępy. Jego dno wyłożone jest drewnianą kładką, która umożliwia przejście po terenach, które czasem są zalewane przez płynący doliną strumyk. Jest również fragmentem dłuższego szlaku turystycznego “Przez wąwozy i klify Rozewia”. Rozpoczyna się przy rozewskiej latarni i zatacza 4,5-kilometrową pętlę.
Plaża przy wyjściu z Łebskiego Żlebu jest mało popularna wśród turystów, więc możesz odpocząć na niej od tłumów. Leży spory kawałek od centrum Jastrzębiej Góry (najwygodniej dojechać tam autem). Znajduje się tam również betonowy falochron, na którym możesz obejrzeć namalowane farbą prace lokalnych artystów i dzieci.
Łebski Żleb w dolnym odcinku otoczony jest w większości lasem bukowym. Zawdzięcza to głównie temu, że graniczy w tym miejscu z rezerwatem przyrody “Przylądek Rozewski”. Górna jego część jest porośnięta posadzonym przez człowieka borem sosnowym. Najbardziej wyjątkowe miejsce znajduje się jednak na plaży, gdzie Strumień Rozewski wpada do morza. Mimo, że jest dosyć krótki, po większych opadach zmienia się w rwącą rzeczkę.
7. Poznaj historię Zygmunta III Wazy wędrując Lisim Jarem nad Bałtyk
lokalizacja na mapie: 54.831873389, 18.324754498
Lisi Jar to naturalny wąwóz o długości około 350 m, prowadzący na plażę przy wyjściu nr 19. Dotrzesz do niego na pieszo z centrum miasta w około 15 min. Znajdziesz tam 2 wytyczone ścieżki – jedną biegnącą od ul. Rozewskiej, a drugą od Klifowej. Obie zbiegają się przy drewnianej rzeźbie króla Zygmunta III Wazy.
Trasa w Lisim Jarze jest wyjątkowo urokliwa, dzięki otaczającym ją zboczom, które mogą sięgać nawet 50 m. Możesz obejrzeć tam wyjątkową roślinność, np. 100-letnie drzewa z rozłożystymi koronami zakrywającymi jar. Ścieżka jest raczej kamienista, ale po kilku deszczowych dniach może stać się błotnista i śliska.
Miejscami jest dosyć stromo, więc spaceruj ostrożnie. Niestety trasa nie jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach lub rodzin z małymi dziećmi – zarówno na początku jak i na końcu szlaku trzeba pokonać strome schody.
Król Zygmunt III Waza jest upamiętniony także obeliskiem, stojącym przy jednym z wejść. Pomnik zwieńczony jest kulą z lądującym na niej orłem. Ma on wskazywać miejsce, do którego dopłynął władca, wracając ze swojej wyprawy do Szwecji.
8. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Władysławowa
Po zwiedzeniu Jastrzębiej Góry warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Władysławowa. Miasteczko jest oddalone o około 8 km i dojedziesz do niego autem lub busem PKS (kursują kilka razy dziennie na tej trasie). Poza sezonem letnim godziny mogą się zmieniać, dlatego warto sprawdzić czas odjazdów na stronach lokalnych przewoźników lub na rozkładzie jazdy na przystanku. Turyści przyzwyczajeni do aktywnego trybu życia mogą pokonać tę trasę także na pieszo, idąc brzegiem morza. ;)
Władysławowo to popularny kierunek na urlop nad Bałtykiem. Znajdziesz tam zarówno atrakcje na deszcz, jak i na piękną letnią pogodę. Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc jest port, którego zachodni falochron został przekształcony w molo. Możesz wybrać się tam na rejs turystycznym statkiem lub motorówką. W okolicy portu znajdują się liczne bary i restauracje.
W bezpośrednim sąsiedztwie portu znajduje się Lunapark Sowiński, który będzie dobrą atrakcją dla dzieci. We Władysławowie możesz też pójść na spacer aleją Gwiazd Sportu. Na deptaku znajdziesz gwiazdy upamiętniające polskich i zagranicznych zawodników. Wśród historycznych budowli miasteczka znajduje się kościół pw. Wniebowzięcia NMP wybudowany w okresie 20-lecia międzywojennego oraz Dom Rybaka z wieżą widokową.
9. Weź się za degustację trunków w Domu Whisky
lokalizacja na mapie: 54.833538483, 18.306128797
Dom Whisky to miejsce, do którego możesz wybrać się na degustację trunków. Możliwe, że to tutaj jest największy wybór whisky w Polsce – na miejscu można spróbować ponad 1700 rodzajów tego alkoholu. Poza wyrobami najbardziej znanych marek, możesz napić się też destylatów z różnych zakątków świata. Jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, to barman na pewno będzie potrafił Ci doradzić. Lokal znajduje się niemal w centrum i jest dosyć popularny, więc jeżeli chcesz go odwiedzić polecam zarezerwować stolik wcześniej.
Sam budynek z zewnątrz przypomina szkocką destylarnię z cynową pagodą. W środku goście mogą nie tylko skosztować trunków, ale też obejrzeć przedmioty związane z wytwarzaniem whisky (oryginalne beczki, ryciny i butelki). W Domu Whisky odbywają się też szkolenia i wieczory literackie, a także bardzo popularny w Jastrzębiej Górze i okolicach doroczny Festiwal Whisky. W Polsce otwierają się kolejne Domy Whisky, ale w pierwszej kolejności to właśnie nad morzem ten bursztynowy trunek znalazł wielu miłośników. ;)
10. Pojedź na rowerową wycieczkę przez Półwysep Helski
Wycieczka rowerowa przez Półwysep Helski to dobry pomysł na krótki wypad z Jastrzębiej Góry. Trasa nie należy do bardzo wymagających. Do przejechania jest łącznie dystans około 40 km po płaskim, w większości zalesionym terenie. Powrót możesz sobie ułatwić, wsiadając w pociąg w stronę Władysławowa. Stamtąd zostaje do przejechania już tylko 7 km do Jastrzębiej Góry. ;)
Sprawdź artykuł: 14 atrakcji Półwyspu Helskiego, które polecam zobaczyć
Przez Półwysep Helski biegnie droga nr 216, którą dojedziesz z Władysławowa aż do samego Helu. Jest tam także rozbudowana infrastruktura rowerowa – od Pucka po Hel ciągnie się trasa rowerowa. Roślinność na mierzei jest charakterystyczna dla wybrzeża i objęta ochroną przez Nadmorski Park Krajobrazowy. W najwęższym miejscu między Jastarnią a Kuźnicą półwysep jest szeroki jedynie na około 175 m. Z drogi możesz więc podziwiać i Morze Bałtyckie, i Zatokę Pucką.
W Jastrzębiej Górze działa kilka wypożyczalni sprzętu sportowego, więc nie musisz zabierać na urlop własnego roweru. Na ul. Rozewskiej 26 możesz wypożyczyć rowery tradycyjne, elektryczne, a także skutery czy hulajnogi. Możliwość wypożyczenia rowerów oferują także niektóre hotele i pensjonaty, dlatego warto zapytać o to przy wyborze noclegu.
Półwysep Helski kojarzy się Polakom głównie z piaszczystymi plażami, ale to nie jedyne atrakcje tej okolicy. Jednym z najpopularniejszych miejsc wśród dzieci jest Fokarium Stacji Morskiej. Ciekawą rozrywką dla turystów w każdym wieku może być obejrzenie portu oraz Chaty Rybackiej w Jastarni. Fani sportów wodnych w Chałupach lub Kuźnicy, mogą spróbować swoich sił w kitesurfingu czy windsurfingu.
11. Odwiedź z dziećmi (lub bez) Muzeum Figur Woskowych i Motylarnię w Jastrzębiej Górze
Jastrzębia Góra oferuje także typowe atrakcje polskiego wybrzeża Bałtyku jak np. Muzeum Figur Woskowych przy Promenadzie Światowida. Kompleks nie jest zbyt przestronny, mieści się w nim zaledwie kilkadziesiąt figur woskowych, więc na odwiedzenie go nie musisz rezerwować sobie dużo czasu. Możesz zobaczyć w nim postacie ze świata kina, muzyki i show-biznesu. Niektóre z nich są całkiem nieźle odwzorowane.
W Motylarni panuje tropikalny klimat, dlatego dostosuj strój do tych warunków. Jeśli ubierzesz się kolorowo, to może nawet przyciągniesz do siebie uwagę motyli. ;)
Miejscem dobrym dla rodzin z dziećmi jest również Motylarnia w Rozewiu, tuż obok latarni morskiej. Wizyta w obiekcie to przyjemne doświadczenie, bo motyle nie są zamknięte w terrariach i latają swobodnie między zwiedzającymi. Możesz zobaczyć tam kilkadziesiąt gatunków egzotycznych owadów z całego świata. Jest to również okazja, żeby czegoś się o nich dowiedzieć podczas krótkiej przechadzki z przewodnikiem.
12. Odpocznij od plażowania na trasach nordic walking
Jastrzębia Góra otoczona jest ładnymi, zielonymi terenami nadmorskimi. Jeśli zmęczysz się słonecznym skwarem, odpocznij od plażowania na trasach nordic walking. W okolicy powstało ponad 30 km szlaków przystosowanych do spacerów i biegów. Wszystkie one są dobrze oznakowane, więc nie powinieneś mieć problemu z podążaniem wybraną trasą.
Na tym terenie utworzony został Nordic Walking Park Jastrzębia Góra – sieć z punktami wspólnymi różnych ścieżek. Możesz więc dowolnie modyfikować własną drogę, zmieniając szlak na licznych skrzyżowaniach. ;)
Najłatwiejsza trasa oznaczona jest kolorem zielonym (ok. 5,5 km, które przejdziesz w nieco ponad godzinę). Wejście na nią znajduje się na Bulwarze Nadmorskim i biegnie przez park, plażę, wąwóz, ulice Jastrzębiej Góry, po czym wraca do miejsca rozpoczęcia. Nieco trudniejsza i prawie 2 razy dłuższa jest trasa czerwona. Wejście na szlak znajduje się w tym samym miejscu. Idąc nią, dotrzesz aż do latarni Rozewie i Lisiego Jaru.
Najtrudniejsza jest 16-kilometrowa trasa czarna, której pokonanie zajmuje 3 godziny. Na początku pokrywa się z pozostałymi szlakami, a następnie będziesz musiał przejść przez wydmę w Karwi, ujście Czarnej Wody i kilka kilometrów gruntowej drogi prowadzącej do Ostrowa. W końcu szlak zatacza pętle i dociera na bulwar w Jastrzębiej Górze. Na wszystkich ścieżkach postawione są również tablice informacyjne z proponowanymi zestawami ćwiczeń do wykonania podczas rozgrzewki.
13. Obejrzyj miniaturowe latarnie i dom do góry nogami
Park Miniatur Latarni Morskich Bliza Park to atrakcja popularna szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Na terenie parku możesz zobaczyć modele aż 18 modeli latarni, które znajdują się na polskim wybrzeżu. Wszystkie zostały wyrzeźbione w drewnie przez polskich artystów, a największe z nich mają nawet 3,6 m wysokości. Może któraś z latarni szczególnie Ci się spodoba i postanowisz zobaczyć ją na żywo w rzeczywistym rozmiarze. ;)
W sezonie letnim obok Parku Miniatur otwarty jest punkt gastronomiczny Latarnia Park, w którym można kupić rzemieślnicze lody i gofry, czyli nadmorski klasyk. ;)
W cenę biletu do parku wliczone jest też wejście do domu do góry nogami, który znajduje się na jego terenie. Poruszanie się po takim domu jest trudniejsze niż początkowo się wydaje. Wnętrze dosłownie przyprawia o zawrót głowy – sufit staje się podłogą, a meble wiszą nad głową. Bliza Park znajduje się w sąsiedztwie Motylarni i latarni morskiej. Polecam pojechać tam rano, żeby znaleźć dobre miejsce na parkingu i zobaczyć wszystkie atrakcje jednego dnia.
14. Odwiedź Primavera aquapark
W Jastrzębiej Górze możesz popływać nie tylko w morzu, ale także w basenach dostępnych w Primavera aquapark. Możesz skorzystać z basenu rekreacyjnego, ale również z jacuzzi czy rwącej rzeki. Wielu śmiałków ustawia się też w kolejce do zjeżdżalni Anakonda. W trakcie ciepłych miesięcy otwarta jest również zewnętrzna strefa relaksu, w której znajdziesz basen z podgrzewaną wodą i leżaki.
Dla dzieci przewidziany jest ciepły brodzik z 3 mini-zjeżdżalniami. Jego głębokość to około 30 cm, więc nawet najmłodsi mogą bezpiecznie korzystać z oferty aquaparku. Dorośli mogą zrelaksować się podczas zabiegów w spa. W strefie saun możesz też skorzystać z szerokiej oferty gorących saun lub wziąć udział w rytuale saunowym, a później schłodzić się w lodospadzie lub w balii z zimną wodą.
Dzięki, że przeczytałeś ten artykuł!
Napisaliśmy go zgodnie z naszymi standardami jakości publikacji, korzystając z 15 lat doświadczenia w podróżach. Dbamy o to, aby tekst był aktualny, wiarygodny i pełen osobistych wskazówek.
- Chciałbyś coś dodać do artykułu? Zauważyłeś błąd lub nieaktualne dane? Napisz do nas korzystając ze strony Kontakt.
- Poznaj zespół bloga i dowiedz się, dlaczego podróże są dla nas ważne. Sprawdź też nasze inne kierunki podróży.
- Możesz postawić nam wirtualną kawę za dowolną kwotę, która pomoże w rozwoju bloga. Treści na blogu są i będą darmowe.