Współpraca z blogiem Bartekwpodrozy.pl

Podróżowanie to dla mnie bezwarunkowy odruch – ważny tak samo, jak jedzenie, spanie czy oddychanie. Blog Bartekwpodrozy.pl to projekt prowadzony z pasji do bycia w drodze i poznawania świata. Jeśli mój sposób podróżowania i filozofia blogowania Cię zaciekawił to jest to wyraźny znak, że możemy wspólnie poszukać możliwości współpracy bloga z Twoją marką.

Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj proszę nieco o filozofii bloga, strukturze czytelników, zasięgach oferowanych przez bloga oraz mojej ofercie i proponowanych formach współpracy.

Czym jest blog Bartekwpodrozy.pl?

blogging

Bartekwpodrozy.pl to autorski blog podróżniczy. Większość publikowanych tekstów ma formę poradników i przewodników ułatwiających Czytelnikom podróżowanie i poznawanie świata. Blog promuje świadome podróżowanie na własną rękę, podpowiada, jak racjonalizować koszty wypraw, motywuje do wyjścia z domu i otwarcia się na świat.

Wśród artykułów pojawia się również forma reportażowa (tekst o palestyńskim Hebronie). Blog będzie rozwijał się o recenzje sprzętu, odzieży podróżniczej, książek.

Obok treści pisanych i zdjęć, na blogu pojawią się filmy – zarówno krótkie, promujące dane miejsce treści, jak i formy dłuższe – pogadanki i tzw. “gadające głowy”.

Blog jest wspierany przez konta w mediach społecznościowych – Facebook i Instagram.

Co oferuję Partnerom?

product

Przykładam bardzo dużą wagę do wartości merytorycznej wszystkiego, co robię w związku z projektem Bartekwpodrozy.pl. Zależy mi, aby po przeczytaniu kolejnych artykułów czytelnicy byli w stanie wykorzystać zawarte w nich informacje podczas swoich podróży i aby chcieli wrócić na bloga po kolejne ich porcje.

Publikowane treści są przygotowywane z myślą o zasadach pozycjonowania (SEO) w taki sposób, aby nie ucierpiała przy tym jakość tekstu i jego atrakcyjność dla Czytelnika.

Wartości, które są dla mnie nadrzędne przy tworzeniu treści to:

  • szczerość 


Bloga firmuję swoim nazwiskiem. Wszystkie publikowane tu treści oddają moje odczucia, opinie i są zgodne z moim światopoglądem. Każda forma współpracy z Partnerami będzie wyraźnie oznaczana, aby Czytelnik był jej świadomy.

  • rzetelność


Nie ubarwiam rzeczywistości korzystając z faktu, że wielu informacji nie sposób prosto zweryfikować. Moje teksty mają być dla Czytelnika pomocne i użyteczne. Przed publikacją artykułów weryfikuję je każdorazowo pod kątem merytorycznym. Nie do końca ufam swojej pamięci, bo zdaję sobie też sprawę, że lubi ona płatać figle.

  • nonkonformizm

Nie poddaję się powszechnym opiniom, nie uznaję stereotypów, nie wierzę w jedną, świętą rację. Wszystko, co spotykam na swojej drodze – produkt codziennego użytku, książka, czy miejsce, do którego zamierzam pojechać – oceniam dopiero wtedy, gdy mam do tego podstawy. Nie jestem uprzedzony do niczego i nikogo, wszystko chcę sprawdzić i zobaczyć sam.

Na blogu nie ma miejsca na treści ksenofobiczne, rasistowskie, negujące odmienność. Wszelkie oznaki mowy nienawiści w komentarzach pod tekstami są niezwłocznie blokowane.

  • poprawność językowa

Zależy mi na zgodności publikowanych przeze mnie tekstów z zasadami języka polskiego. Teksty przed publikacją przechodzą korektę.

Struktura Czytelników bloga

bar-chart

Blog znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju i stałego zwiększania zasięgów. To świetny moment dla potencjalnego Partnera, który może skorzystać z tej dynamiki, a jednocześnie świeżości publikowanych treści.

Czytelnicy bloga interesują się podróżami – niektórzy już wyruszyli w drogę, inni dopiero szukają do tego pomysłów i inspiracji. Osoby te cenią sobie rzetelność i kompletność danych, które oferuję im na blogu.

Większość Czytelników przegląda bloga na urządzeniach mobilnych. Strona jest w pełni responsywna i przystosowana do prezentacji treści na różnych wielkościach ekranów.

Bloga chętniej czytają mężczyźni. Stosunek też jest odwrotny, gdy chodzi o profile bloga na Facebooku i Instagramie – tam przeważają kobiety.

Zarówno osoby młode, jak i te bardziej dojrzałe, znajdują na blogu ciekawe dla siebie treści. Aktywni są również Czytelnicy w wieku 55+. To aż 10% wszystkich odwiedzających tę stronę.

Proponowane formy współpracy

hand-shake (1)

Podróżowanie to bardzo szeroka dziedzina, przez co współpraca z blogiem może przybierać szereg form – wszystko zależy tu od wspólnej kreatywności Partnera i mojej. Jeśli nie znajdziesz poniżej propozycji, która Ci odpowiada, to skontaktuj się ze mną poprzez mail podany na końcu strony. Postaram się, abyśmy wspólnie znaleźli satysfakcjonującą formę.

Pamiętaj, że Czytelnicy są najważniejszą wartością tego bloga. Chętnie wypromuję te produkty i usługi, które chciałbym polecić społeczności bloga. Nie nawiążę współpracy w zakresie, który byłby nieetyczny lub po prostu nieatrakcyjny dla moich Czytelników.

edit

Artykuły sponsorowane

Blog nie istnieje bez interesujących treści. Przygotuję we współpracy z Tobą artykuł, w którym rzetelnie opowiem o Twojej usłudze lub produkcie i pokażę, jak można je wykorzystać podczas podróżowania. Pamiętaj, że polecę tylko to, z czego sam chciałbym skorzystać.

social-media

Treści w social mediach

Przygotuję treści na fanpage bloga na Facebooku lub profil na Instagramie, w których wystąpią Twoje produkty lub usługi. Zadbam o ich atrakcją prezentację i pokażę zalety korzystania z nich. Będę promował tylko te produkty, z których sam chciałbym skorzystać.

analyze

Testy sprzętu, odzieży

Ciągle podróżuję i wiem, jakie warunki musi spełnić sprzęt i odzież wykorzystywana w czasie podróży. Przetestuję dla Ciebie zarówno elektronikę użytkową, odzież, jak i sprzęt codziennego użytku. Łatwo porozumiemy się co do preferowanej przez Ciebie formy testu i późniejszej recenzji.

world

Wyjazdy sponsorowane

Wybiorę się do wskazanego przez Ciebie miejsca. Przygotuję o nim obszerny artykuł z dobrymi zdjęciami, wesprę go sprawną kampanią w social mediach. Ta forma współpracy niesie olbrzymie możliwości – dogadajmy się, na czym przede wszystkim Ci zależy.

photo-camera

Fotografia

Wykonam dobrej jakości zdjęcia Twojego produktu, usługi, wydarzenia w wybranym przez Ciebie miejscu na świecie. Zadbam, żeby fotografia oddała cały urok tego, co dla Ciebie ważne. A może sesja portretowa? Z tym też sobie poradzimy.

conference

Prowadzenie prelekcji i wykładów

Uwielbiam mówić do ludzi, którzy podzielają moją pasję lub dopiero szukają inspiracji do ruszenia w świat. Chciałbyś zrealizować profesjonalną prelekcję podczas Twojego wydarzenia w firmie lub szkole? Nie masz pomysłu na temat? Nie zabraknie mi kreatywności, gdy zaprosisz mnie na swoje wydarzenie.

review

Recenzje atrakcji, hoteli, usług

Odwiedzę wskazane przez Ciebie miejsce lub skorzystam z oferowanych usług. Przygotuję tekst i zdjęcia na bloga i social media. Podpowiem, co warto zmienić, aby było jeszcze lepiej.

test

Przygotowywanie planów podróży

Chętnie zaplanuję wymarzoną podróż dla Ciebie lub pracowników Twojej firmy. Zadbam o dobre atrakcje, sprawny transport i optymalizację kosztów – nikt nie lubi głupio wydawać pieniędzy.

businessman-with-doubts

Nie znalazłeś nic dla siebie?

Podróżnicy muszą być kreatywni. Podebatujemy i znajdziemy coś szytego na miarę, właśnie dla Twojej firmy. Skontaktuj się ze mną poprzez maila.

Z kim współpracowałem?

Nawiązałem udane współprace z kilkoma markami związanymi z podróżami. Zależy mi, abym na blogu promował te produkty i usługi, z których sam chciałbym skorzystać.

Jak nawiązać współpracę z blogiem Bartekwpodrozy.pl?


Jeśli któraś z zaproponowanych form współpracy jest dla Ciebie atrakcyjna lub masz w głowie inną propozycję, której nie opisałem – zachęcam do kontaktu. Do każdej propozycji podejdziemy indywidualnie i wspólnie znajdziemy formę, która będzie odpowiadać zarówno Partnerowi, jak i mnie.

wspolpraca@bartekwpodrozy.pl

zBLOGowani.pl
Blog znajduje się w katalogu zBlogowani.pl