Domki i apartamenty pod Ślężą: 7 polecanych miejsc w okolicy Sobótki

Aktualizacja: 22 listopada 2024 r.

Przygotowałem listę 7 sprawdzonych domków, apartamentów i agroturystyk dla osób zastanawiających się, gdzie nocować w Sobótce i okolicach Ślęży. Domki pod Ślężą to często poszukiwany rodzaj noclegu, bo w okolice Sobótki przyciągają mała odległość od Wrocławia i malowniczy krajobraz Ślęży i Raduni. Z wielu dostępnych noclegów wybrałem takie, które mają dobrą lokalizację, standard i wyróżniają się czymś na tle innych.

W artykule przeczytasz kolejne recenzje 7 noclegów w okolicy Ślęży i Sobótki – wolnostojących domków, agroturystyk i apartamentów (w tym jednego ze SPA i basenem). W tabeli poniżej poznasz trójkę moich faworytów, a pod nią – kolejne propozycje tego, gdzie spać w okolicy.

1. SuliLand Domki pod Ślężą

SuliLand Domki pod Ślężą to kompleks domków w stylu skandynawskim położony 900 m od Zalewu Sulistrowickiego. Sprawdzi się dobrze, jeżeli cenisz sobie spokój, widok na góry i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu w rozległym i zadbanym ogrodzie. Spacerkiem dojdziesz do Zalewu Sulistrowickiego, przy którym możesz skorzystać z dwóch plaż. Jest to również dobra baza wypadowa, jeżeli planujesz eksplorować Ślężański Park Krajobrazowy. Biorąc pod uwagę wielkość każdego z domków i jego wyposażenie, cenę można określić jako budżetową.

W SuliLand Domki pod Ślężą możesz zarezerwować jeden z domków z prywatną łazienką i dobrze wyposażonym aneksem kuchennym, w którym znajdziesz kuchenkę, mikrofalówkę i czajnik oraz niezbędne nakrycie stołowe. Jeżeli zdecydujesz się na przygotowanie posiłku na zewnątrz możesz skorzystać z grilla.  W domkach została wydzielona część z miejscem jadalnianym oraz część dzienna z telewizorem. Domki podzielone są na dwie sypialnie z łóżkami z miękkimi materacami oraz część wspólną. Moje serce skradło to, że domki są urządzone w stylu hygge, a skandynawski klimat jest wizytówką tego miejsca.

Do twojego użytku będzie również miejsce na ognisko, taras oraz plac zabaw dla dzieci. Jeżeli zdecydujesz się na ognisko musisz wziąć pod uwagę dodatkowe koszty za drewno. Do dyspozycji gości są dwa całoroczne domki „Fin” i „Szwed” dedykowane dla 6 osób oraz dwa domki „Norweg” i „Duńczyk”, w których wypoczną 4 osoby. Jeżeli ważny jest dla Ciebie widok na Ślężę – wybierz „Duńczyka” . Obiekt będzie odpowiedni zarówno na weekendowy wyjazd ze znajomymi jak i na rodzinne wakacje, a ponieważ wynajmujesz cały dom dla siebie, możesz liczyć na prywatność.

Dodatkowo, odpłatnie możesz skorzystać z sauny z prysznicem-mgiełką. Polecamy tą atrakcję nie tylko w chłodniejsze dni. Do dyspozycji gości jest również dobrze działające WiFi. W sezonie letnim warto spakować preparat przeciw komarom, ponieważ domki nie posiadają moskitier, a w sezonie zimowym ciepłe kapcie – mimo ogrzewania, podłoga w domkach nie nagrzewa się zbyt dobrze. W SuliLand zwierzęta są mile widziane, jednak obowiązują za nie dodatkowe opłaty. Gospodarze są mili i pomocni, ale nie nachalni. W razie potrzeby można spokojnie się do nich zgłosić.

SuliLand Domki pod Ślężą nie zapewniają wyżywienia. Posiłki musisz zapewnić sobie we własnym zakresie, ale w dostępnym aneksie znajdziesz wszystkie potrzebne do tego udogodnienia. Będąc w Sulistrowicach w okolicy jeziora możesz odwiedzić „Wędzarnie u Marka”. Zjesz w niej dania na miejscu, ale również możesz zakupić wędzone produkty na wynos.

Około 4 kilometry od zalewu w Sulistrowicach dzieli szczyt Ślęży, na który dojdziesz czerwonym szlakiem. Szlak z tej strony nie jest najbardziej obleganą tras, więc jeżeli cenisz sobie spokojną wędrówkę, warto wziąć go pod uwagę. Możesz wybrać się również na Radunię, górę oddaloną o około 6 kilometrów. 

Decydując się na dojazd samochodem możesz bezpłatnie zaparkować obok swojego domku, ponieważ do każdego z nich przynależy miejsce parkingowe. Jednym z nielicznych minusów tego miejsca jest odległość od komunikacji publicznej. Najbliższa stacja kolejowa oddalona jest o 8 kilometrów i znajduje się w Sobótce, natomiast kilometr od SuliLandu jest przystanek autobusowy. 

2. Okno Na Ślężę

Okno na Ślężę może być dobrym wyborem, jeśli cenisz sobie nowoczesny design współgrający z otaczającą naturą. Położony w miejscowości Sady obiekt jest dobrą bazą wypadową na górę Ślężę jak i okolicznych punktów w Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Okno na Ślężę jest opcją nieco droższą, ale w zamian za to dostaniesz wysokiej jakości wyposażenie i domek, który wyróżnia się architektonicznie. 

Okno na Ślężę oddalone jest o sześć kilometrów od szczytu Ślęży, a spacer na górę zajmie Ci około 2 godzin. Wieś Sady, w której znajduje się domek, jest też dobrą lokalizacją na wycieczki rowerowe, ponieważ przebiega przez nią międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo9 tzw. Szlak bursztynowy.  Jeżeli lubisz windsurfing to około 20 kilometrów od Sadów leży Zalew Mietkowski, popularny punkt windsurfingowy na Dolnym Śląsku. 

Drewniany domek, przeznaczony dla maksymalnie 6 osób, ma dwie sypialnie z podwójnymi łóżkami i salon z rozkładaną sofą. Domki posiadają łazienkę z prysznicem, a w części wspólnej stół jadalniany, umeblowany taras i  telewizor. Kuchnia wyposażona w piekarnik, płytę i zastawę stołową – da więc radę, jeśli będziesz miał ochotę samodzielnie przygotować posiłki. Możesz napić się kawy z ekspresu, który również dla gości jest dostępny. Atutem jest sauna, z której możesz skorzystać bezpłatnie.

Okno Na Ślężę to nowoczesne wnętrze, które podkreślają duże okna zajmujące całą frontową ścianę budynku, przez które możesz podziwiać górski krajobraz. W upalny dzień ochłodzi Cię klimatyzacja zamontowana w domku. Miejsce daje gościom dostęp do rozległego, zielonego, ogrodzonego terenu, więc sprawdzi się, jeżeli podróżujesz z małym dzieckiem albo pupilem (właściciele nie pobierają dodatkowym opłat za zwierzęta). Będziesz miał też sporo przestrzeni do kontemplowania widoków na góry, które świetnie widać spod domku.

Na pochwałę zasługują gospodarze, którzy utrzymują miejsce w nieskazitelnej czystości, są pomocni, a kontakt z nimi jest bez zastrzeżeń. Widać też dużo dbałości o szczegóły – np. drobne elementy wyposażenia, dzięki którym w środku jest bardziej przytulnie. Zdarza im się współpracować z blogerami podróżniczymi, więc czasem możesz zobaczyć to miejsce na Instagramie, co jeszcze dodaje mu nieco prestiżu. Zameldowanie się jest samodzielne, więc możesz tu przyjechać o dowolnej porze (oczywiście po wyznaczonej godzinie, od której domek będzie dla Ciebie dostępny).

Przyjeżdżając samochodem, bezpłatnie zaparkujesz go na terenie obiektu. Stacje kolejowe w Sobótce i Marcinowicach oddalone są o około 7 kilometrów, więc spacer z pociągu to pomysł tylko dla wytrwałych (i bez dużego bagażu) – można jednak wziąć rowery i mieć dzięki nim okazję zwiedzić lepiej okolicę. Poleciłbym Ci to miejsce na weekendowy wypad ze znajomymi lub rodziną, jeżeli chcecie spędzić czas poza miastem, w cichej okolicy, ale nie lubicie wiejskich domków, tylko cenicie sobie nowoczesne klimaty.

3. Zielone Wzgórze

Zielone Wzgórze to agroturystyka w okolicach Ślęży z możliwością wykupienia posiłku na miejscu i zachęcająca lokalizacją blisko natury. Zielone Wzgórze jest opcją bardziej budżetową, ale nie oznacza to, że warunki noclegowe są niewarte polecenia. Obiekt leży w leśnej okolicy u podnóża góry Raduni (na której szczyt jest stąd ok. 4 km) oraz obok czerwonego szlaku na Ślężę, na którą spacer zajmie Ci około godziny. Czerwony szlak prowadzi od zalewu w Sulistrowicach z plażą (ok. 1,5 km) i nie jest on bardzo oblegany przez turystów.

W agroturystyce Zielone Wzgórze możesz wybrać pomiędzy pokojem jedno, dwu lub trzyosobowym z prywatną łazienką, w której przygotowane będą Ciebie czyste ręczniki oraz grzejnik, na którym wysuszysz mokre ubrania po powrocie z deszczowej Ślęży. Pokoje wyposażone są skromnie, ale schludnie. W pokojach dwuosobowych wyśpisz się na łóżku podwójnym lub pojedynczym, w zależności od wybranego przez Ciebie pokoju (możesz o tym zdecydować podczas rezerwacji). 

W pokojach nie ma telewizorów (możesz więc trochę odpocząć od newsów i tego typu rozrywki), ale jeżeli masz jednak ochotę coś obejrzeć, możesz pójść na seans do części wspólnej. Skorzystać możesz również z czajnika i lodówki, które udostępnione są dla wszystkich gości, a jeżeli masz ochotę napić się piwa, to możesz zakupić je od właścicieli, którzy sami je warzą! Warto zaopatrzyć się jednak w swój kubek, bo przy dużej liczbie innych gości zdarza się czasami, że kubki znikają z kuchni. ;)

W ogrodzie przygotowane jest miejsce na grilla, a jeżeli będziesz musiał coś dokupić to 100 metrów od ośrodka znajduje się sklep. Decydując się na przyjazd samochodem, będziesz mógł go zostawić na parkingu, który jest darmowy dla gości obiektu. Zielone Wzgórze będzie dobrym obiektem, jeśli podczas wypoczynku chcesz skorzystać z oferty gastronomicznej (i nie masz ochoty przygotowywać posiłków samodzielnie), ale również sprawdzi się, jeżeli nastawiasz się na intensywne wędrówki po okolicznych szlakach. 

Jednym małym minusem Zielonego Wzgórza są niefortunne godziny otwarcia restauracji wynikające z tego, że działa dość kameralnie. Śniadanie zjesz w niej od godziny 9, a posiłki w restauracji są serwowane tylko do godziny 18. Trzeba więc odpowiednio wcześnie zakończyć zwiedzanie okolicy i wrócić na obiad albo zjeść go w innej restauracji w okolicy, która będzie działała dłużej. ;)

4. Sielska Dolina pod Ślężą

Sielska Dolina pod Ślężą to kolejne dobre miejsce do nocowania w okolicach Ślęży, które zachęca swoim domowym klimatem, lokalizacją oraz budżetową ceną. Leży około 10 kilometrów od Sobótki, we wsi Mysłaków. Lokalizacja pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku i tłumu turystów z bardziej popularnych zakątków Dolnego Śląska i jest dobrą bazą wypadową w pobliskie góry. Dom posiada dwa apartamenty – łącznie 4 sypialnie, dlatego jeżeli wybierasz się na odpoczynek większą ekipą, rozważ właśnie tę propozycję.

W apartamentach wypoczną 4 lub 6 osób – w zależności od tego, który apartament wybierzesz. Większy z nich posiada balkon, na którym możesz wypić kawę z pięknym, wiejskim widokiem.  W pokojach są łóżka pojedyncze. W każdym apartamencie jest aneks kuchenny oraz prywatna łazienka. W aneksach znajdziesz podstawowe wyposażenie, w tym małą kuchenkę i mikrofalówkę. Posiłek zjesz w części jadalnianej. W łazience naszykowane zostaną ręczniki oraz będziesz mógł bezpłatnie skorzystać z pralki (co może być ważne przy dłuższych pobytach).

W cieplejsze dni możesz rozpalić grilla lub ognisko i cieszyć się daniami w wiejskich okolicznościach przyrody. Wyjątkową cechą tego miejsca jest rozległy ogród, przystosowany dla najmłodszych gości. Właściciele zaopatrzyli obiekt w różne gry i układanki, a na podwórku dla sympatyków sportu przygotowali m.in. bramki oraz piłki. Urokowi tego miejsca dodają też sąsiedzi, bo mimo braku kawiarni i restauracji, w najbliższej okolicy możesz zakupić lokalne produkty takie jak świeże jajka i mleko.

Jeżeli jesteś zmotoryzowany i w ciągu dnia miałbyś ochotę na restauracyjny obiad, to 6 kilometrów od Sielskiej Doliny znajduje się restauracja Zielone Wzgórze, o której pisałem już wcześniej. Warto również wybrać się do Sulistrowic, oddalonych około 9 kilometrów i skorzystać z m.in. Zalewu Sulistrowickiego, a jeżeli lubisz uprawiać golfa to niespełna 6 kilometrów w Jędrzejowicach znajduje się Gorko Golf & Country Club.

Decydując się na przyjazd autem, będziesz mógł go zostawić na parkingu, który jest darmowy dla gości obiektu. Małym minusem tego miejsca jest internet, który momentami działał nieco wolniej oraz brak moskitier, co może być problematyczne w sezonie „komarowym”. Jeżeli nie planujesz przyjechać na wypoczynek samochodem musisz wziąć pod uwagę, że najbliższa stacja kolejowa w Sobótce oddalona jest o 6 kilometrów.

5. Bliżej Ślęży

Bliżej Ślęży Domek pod Ślężą jest miejscem, w którym wypoczniesz wspólnie w grupie liczącej do sześciu osób. Łatwo tu poczuć wiejski klimat, blisko stąd do szlaków turystycznych i nad Zalew Sulistrowicki, który jest oddalony od obiektu o tylko 500 metrów. Jeżeli lubisz domki w stylu drewnianym z dużym terenem zielonym lub wybierasz się na wyjazd z dziećmi i potrzebujesz dla nich odpowiedniej infrastruktury to miejsce jest moim zdaniem warte wzięcia pod uwagę.

Bliżej Ślęży Domek pod Ślężą składa się z dwóch sypialni, każda wyposażona jest w łóżka pojedyncze oraz z salonu, w którym w razie potrzeby możesz skorzystać z rozkładanej kanapy. Domek wyposażony jest w aneks kuchenny, w którym znajdziesz sprzęty przydatne podczas gotowania m.in. zmywarkę, piekarnik i kuchenkę oraz w zastawę stołową. W części salonowej na dole domku będziesz miał do dyspozycji duży narożnik i telewizor – dobra opcja na mniej pogodne dni w okolicy. Posiłek będziesz mógł zjeść przy dużym jadalnianym stole lub w ogrodzie przy stole piknikowym.

Góra domku to wydzielone sypialnie, dzięki czemu podróżując w większej grupie będziesz mógł liczyć na sporo prywatności – życie może toczyć się niezależnie na dwóch poziomach domku. Wnętrze domu jest drewniane, przez co zyskuje ono na przytulności. Gospodarz zadbał o rozległy i zadbany ogród, na którym dzieci znajdą plac zabaw. Jeżeli wybierasz się ze znajomymi możecie spędzić czas m.in. grillując bez obawy, że będziecie przeszkadzać sąsiadom.

Tylko 500 metrów od domku znajduje się Zalew Sulistrowicki, przy którym jest ogólnodostępna plaża. Idąc do niego na spacer będziesz przechodził obok Wędzarni u Marka, u którego możecie zatrzymać się na obiad. Z domku będziesz miał też blisko do niedużego sklepu spożywczego (450 metrów), co może się okazać praktyczne szczególnie, gdy nie będziesz chciał robić dłuższej wycieczki samochodem do Sobótki. Decydując się na przyjazd autem, zostawisz go bezpłatnie na terenie obiektu

Spod domku można oczywiście wyruszyć na pieszą wycieczkę na Ślężę, ale dla miłośników mniej popularnych szlaków polecam Radunię, do której spod domku jest ok. 6 kilometrów. Dla miłośników historii polecam udać się na Zamek Górka, który leży u stóp Ślęży ukryty pośrodku lasu. W porównaniu z wycieczką na Ślężę to stosunkowo rzadko wybierana przez turystów atrakcja. Możesz dojechać do niego samochodem i zaparkować na parkingu pod samym zamkiem, albo… przyjść to na nogach. ;)

6. Pokoje gościnne Winnica Celtica

Pokoje gościnne Winnica Celtica są moim zdaniem ciekawą opcją na mapie noclegów Sobótki, którą zaliczyłbym do kategorii miejskich agroturystyk (co brzmi jak sprzeczność, ale w tym przypadku nią nie jest). Właściciele obiektu zagospodarowali zabytkową Gazownię Miejską wybudowaną w 1902 roku na budżetową opcję noclegową. Budżetowo nie oznacza jednak źle. Pokoje gościnne z duszą gazowni powinni odwiedzić przede wszystkim miłośnicy wina.

Właścicielem obiektu jest Pan Przemek, winogrodnik, który swoją pasją do wina chętnie dzieli się z odwiedzającymi. Na stronie internetowej oraz Facebooku Winnicy Celtica udostępniane są terminy degustacji lokalnego wina, dzięki czemu wyjazd możesz połączyć z tą wyjątkową atrakcją. Możesz dogadać się z Panem Przemkiem na zwiedzanie winnicy, która również znajduje się w okolicach Ślęży – wino jest więc produkowane całkowicie lokalnie. Możesz też kupić produkowane tu wino, co będzie ciekawym pomysłem na pamiątkę z okolicy.

Atrakcyjności dodaje również lokalizacja – zatrzymasz się w centrum miasteczka (skąd szybko dojdziesz do innych atrakcji Sobótki), ale jednocześnie w ustronnym miejscu z winnych klimatem. Pokoje gościnne dzielą się na dwuosobowe lub czteroosobowe. Przy rezerwacji zwróć uwagę, czy rezerwujesz pokój Budget, czy Economy. W pokoju o niższym standardzie nie będzie telewizora, więc jeżeli jest to dla Ciebie ważne wybierz ten drugi. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę, w której dla gości są przygotowane ręczniki i zestawy kosmetyków.

Pokój czteroosobowy podzielony jest na dwa pomieszczenia, sypialnię z łóżkami pojedynczymi i salonem, w którym wypoczniesz na kanapie. W pokojach nie ma aneksów kuchennych, ale jeżeli masz taką ochotę możesz zamówić sobie śniadania, w których znajdziesz lokalne produkty, coś słodkiego. Dostępne są też opcje wegetariańskie i wegańskie. Jeżeli zdecydujesz się jednak na przyrządzenie posiłku samodzielnie to w części wspólnej znajdziesz potrzebne wyposażenie: szklanki, kubki, kieliszki, sztućce, czajnik, lodówka, mikrofalówka i kuchenka.

Będziesz miał stąd blisko do kilku ciekawych punktów gastronomicznych, m.in. restauracji „Pod Jeleniem”, a bliżej wejścia na szlak czerwony i czarny w kierunku Ślęży do restauracji „Szczere Pole”. W kilka minut dojdziesz do ładnego Rynku w Sobótce, z którego możesz pospacerować do Muzeum Ślężańskiego im. Stanisława Dunajewskiego, obejrzeć kościół św. Jakuba Apostoła. Później warto też zajrzeć do sanktuarium Matki Nowej Ewangelizacji i św. Anny z przylegającym do niego ogródkiem geologicznym, a potem oczywiście wejść na Ślężę. 

Jeżeli jesteś niezmotoryzowany, to 1,5 kilometra od obiektu znajduje się stacja kolejowa w Sobótce. Decydując się na przyjazd samochodem zaparkujesz go na bezpłatnym parkingu przy obiekcie. Winiarnia i pokoje gościnne Celtica to miejsce z duszą i historią zamkniętą w całkiem nowoczesnym stylu. W przerwie od zwiedzania będziesz miał tu również okazję skorzystać z miejsca na ognisko lub grilla oraz zadaszonej wiaty, w której możesz spędzić wieczór w swojej grupie.

7. Apartament&SPA Lis&Las

Apartament&Spa Lis&Las to dobra opcja, jeżeli poza poszukiwaniem bazy wypadowej w góry, zależy Ci też na komfortowym wypoczynku i odnowie biologicznej. W obiekcie będziesz mógł skorzystać z basenu, sauny, groty solnej i strefy SPA, a jeśli górski wysiłek będzie zbyt mały – również z siłowni. Apartament, w którym może się zatrzymać maksymalnie 6 osób, jest nieco droższą opcją, ale wynika z dużej liczby udogodnień i wysokiego standardu.

Wykończenie apartamentu jest nowoczesne – drewniane elementy pasują do górskiego charakteru okolicy. Apartament ma jedną sypialnię z łóżkiem podwójnym i pojedynczym piętrowym oraz rozkładaną sofę. Łazienka urządzona jest nowocześnie, ma prysznic, a gospodarze przygotowują zawsze komplet ręczników dla gości. Kuchnia jest wyposażona m.in. w płytę indukcyjną oraz piekarnik, więc przygotowanie własnych posiłków jest tu możliwe i całkiem wygodne (weź ze sobą własne przyprawy i zdrowy tłuszcz do smażenia).

Wolny od wycieczek czas możesz spędzić w ogródku przynależącym do apartamentu. Nie można tu jednak grillować – jeśli masz na to ochotę, lepsze okażą się wolnostojące domki, o których wspominałem wcześniej. Apartament położony jest przy samym wejściu do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Na Ślężę wejdziesz szlakiem żółtym, odwiedzając po drodze przedwojenną wieżę widokową na Wieżycy (otwartą tylko w niektóre dni tygodnia). Okolica jest też bogata w single tracki dla miłośników jazdy na rowerach MTB (przetestowanie ich jest jeszcze przede mną). 

Położenie niedaleko centrum Sobótki powoduje, że lokalne restauracje będziesz miał dostępne w ramach krótkiego spaceru. Polecana przeze mnie wcześniej knajpa Szczere Pole leży dosłownie po drugiej stronie ulicy, obok parkingu dla turystów ruszających na Ślężę. W kilka minut dojdziesz do Domu Turysty “Pod Wieżycą”, pod którym znajdziesz węzeł ważnych szlaków turystycznych i park linowy “Wieżyca” z trasami o różnym stopniu trudności. 

Apartament leży moim zdaniem w idealnym punkcie, jeśli zależy Ci na szybkim dostępie do szlaku na Ślężę, a przy okazji daje sporo możliwości wypoczynku po aktywnym dniu zwiedzania. Jeśli nie przyjedziesz do Sobótki autem, z dworca kolejowego dojdziesz tutaj w 20 minut (to ok. 2 km przez centrum Sobótki, momentami nieco pod górkę). Jeżeli jednak planujesz przyjechać autem, obiekt oferuje darmowy parking.

Noclegi w okolicach Ślęży i Sobótki – mapa dostępnych hoteli, domków i apartamentów

Jeśli wśród recenzowanych obiektów nie znalazłeś nadal miejsca dobrego dla siebie, wpisz na poniższej mapie planowaną datę swojej podróży. Zobaczysz wtedy wszystkie dostępne w danym czasie noclegi w tej okolicy – może dzięki temu wybór będzie trochę łatwiejszy. Jeśli znajdziesz coś ciekawego to nie zwlekaj z rezerwacją, bo możesz mieć mojego pecha – gdy czekam na długo, ktoś często zabiera mi wybrany nocleg sprzed nosa. ;)

 

Poznałeś właśnie recenzje wybranych przeze mnie 7 dobrych noclegów w okolicach Ślęży i Sobótki. Mam nadzieję, że spośród wybranych domków i apartamentów udało Ci się wybrać miejsce spełniające Twoje oczekiwania. Życzę udanego pobytu w tej części Dolnego Śląska i trzymam kciuki za pogodę, która pozwoli powędrować trochę po okolicy.

Portret Bartek Dziwak blog podróżniczy Bartekwpodrozy.pl

Dzięki, że przeczytałeś ten artykuł!

Napisaliśmy go zgodnie z naszymi standardami jakości publikacji, korzystając z 15 lat doświadczenia w podróżach. Dbamy o to, aby tekst był aktualny, wiarygodny i pełen osobistych wskazówek. 

  • Chciałbyś coś dodać do artykułu? Zauważyłeś błąd lub nieaktualne dane? Napisz do nas korzystając ze strony Kontakt.

Skomentuj artykuł

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze