Domki Całoroczne Koliber: nocleg we Władysławowie z sauną i przestrzenią dla rodzin

Aktualizacja: 28 lutego 2024 r.

Wśród dobrych i sprawdzonych noclegów we Władysławowie pozytywnie wyróżniają się Domki Całoroczne Koliber, które poza letnimi aktywnościami i animacjami dla dzieci, oferują też klimatyczną i przygotowaną z dbałością o prywatność strefę z sauną, ruską balią (to dla miłośników ciepła) i beczką z zimną wodą (dla morsów).

W 20 minut dojdziesz stąd spacerem na plażę nad Morzem Bałtyckim oraz do najważniejszych atrakcji Władysławowa. Ten nocleg jest bardzo dobrą opcją dla rodzin z dziećmi, przyjeżdżających tu w wakacyjnym sezonie, ale my przyjechaliśmy tu zimą we dwójkę i odpoczęliśmy w kameralnej atmosferze, nieco poza ruchliwym centrum miejscowości.

Jak wyglądają i jak wyposażone są domki Koliber?

Teren zajmowany przez domki Koliber znajduje się w południowej, spokojniejszej części Władysławowa, tuż obok przystanku miejskiego autobusu nr 12, jeżdżącego do ścisłego centrum miasta. Panuje tu znacznie spokojniejsza atmosfera niż w tłocznym w sezonie centrum, czego konsekwencją jest to, że spacer na plażę zajmuje ok. 20-25 minut. Dystans możesz pokonać pieszo lub samochodem, ale dostępna jest też komunikacja miejska i meleksy (w sezonie), które możesz zamówić kontaktując się z właścicielem ośrodka.

Domki zajmują jedną ze stron działki, a przed nimi znajdziesz duży plac, namiot i odgrodzoną drewnianym płotem strefę relaksu. Każdy z czterech oferowanych domków jest piętrowy. Na parterze każdego domku znajduje się spory salon z kanapą, stołem i telewizorem oraz aneks kuchenny z lodówką, płytą indukcyjną i zestawem naczyń, sztućców i garnków. Każdego ranka szykowaliśmy tu sobie śniadanie na ciepło i było to całkiem wygodne. Zakupy można zrobić w Biedronce, do której spacerem docieraliśmy w ok. 10 minut.

Na parterze jest też większa łazienka z toaletą i prysznicem. Dostępne są też cztery apartamenty o powierzchni ponad 30 m2 każdy. Wdrapując się na piętro, którego wejście możesz zagrodzić bramką (żeby pod Twoją nieuwagę nie wdrapało się tutaj dziecko), trafisz na dwie sypialnie i małą toaletę. To wygodne rozwiązanie, bo w nocy nie musisz wędrować na dół, żeby z niej skorzystać. Domki są przestronne i dzięki dużej szafie pod schodami, powinieneś dać sobie radę z umieszczeniem tu swoich bagaży bez zagracania nimi przestrzeni. W szafie znaleźliśmy też parawany, ale zimą się nam nie przydały. ;)

Przyjeżdżając do domków Koliber autem, zaparkujesz na darmowym parkingu należącym do ośrodka. Parking znajduje się poza terenem posesji, przez co jest na niej bezpiecznie – nie poruszają się po niej żadne pojazdy (chociaż możesz podjechać pod domek zaraz po zameldowaniu się, żeby wygodniej wyładować z auta bagaże). Dostępna jest też ładowarka dla samochodów elektrycznych.

Jakie udogodnienia dla dzieci i rodzin są dostępne na miejscu?

W sezonie letnim plac przed domkami ożywa – wypełniają go dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw, zjazd linowy, dwa małpie gaje, wodny plac zabaw, basen, piaskownica, trampoliny, domek na drzewie i boiska. Za organizację czasu najmłodszych biorą się animatorzy zapewniani przez właścicieli obiektu.

Animatorzy są przebrani za postaci ze znanych bajek, więc nawet mniej chętnie do zabawy dzieci powinny “dać się skusić”. Rzeczywiście dostępny dla dzieci teren jest większy niż teren ośrodka, bo otwarty dla nich jest też sąsiadujący, należący do rodziców właścicieli Kolibra obiekt – terenu nie powinno więc zabraknąć. ;)

Obok placu jest też namiot ze sporym basenem i ławeczkami, przy których możesz coś zjeść albo po prostu spędzić czas, np. integrując się z innymi gośćmi. W namiocie znajdziesz nawet małą tężnię solankową i cymbergaj, więc w mniej pogodne dni można dobrze się bawić nie docierając nawet na bałtycką plażę.

Strefa relaksu z sauną, jacuzzi (ruska bania) i beczką z zimną wodą

Za dodatkową opłatą możesz skorzystać z wynajmowanych na cały dzień (i noc!) sauny, ruskiej bani i beczki z zimną wodą. Wszystkie znajdują się na wydzielonym terenie, w którym można czuć się swobodnie, będąc odseparowanym płotem od pozostałej części obiektu. W tej strefie masz też do dyspozycji toaletę oraz kilka stolików z krzesłami pod daszkiem, więc swobodnie można tu spędzić nawet cały dzień i kawałek nocy, przenosząc się między kolejnymi atrakcjami.

Przez to, że część przeznaczona dla dzieci jest odseparowana od strefy relaksu, dorośli mogą tu swobodnie odpoczywać wiedząc, że w tym czasie dzieci spędzają dobry czas z animatorami. Można również dogadać się z innymi gośćmi ośrodka i wynająć saunę i jacuzzi wspólnie, tworząc sobie okazję do ciekawej integracji.

Mieliśmy okazję korzystać przez kilka dni z tej strefy w środku zimy i było to bardzo przyjemne uczucie. Po pobycie w saunie, przechodziliśmy sobie do jacuzzi i relaksowaliśmy się, nie zwracając uwagi na mroźne powietrze – woda było w końcu bardzo ciepła. Gdyby się jednak ochłodziła, wystarczyło dorzucić do pieca kilka kawałków przygotowanego przez właścicieli drewna i można było odpoczywać dalej.

Dla odważniejszych gości była też przygotowana beczka z zimną wodą – Natalia nie była zbyt chętna na wskakiwanie do środka, ale ja robiłem to za każdym razem po wyjściu z sauny. Zimą tego nie próbowaliśmy, ale w cieplejszych miesiącach można byłoby robić sobie przyjemne przerwy, siadając przy stolikach i jedząc coś albo pijąc.

Jak zarezerwować pobyt w domkach?

Najwygodniej będzie zarezerwować nocleg przez Booking.com – możesz tam wybrać konkretny domek, przeglądając wcześniej jego zdjęcia. W letnim sezonie obiekt przyjmuje rezerwacje na min. tydzień, ale poza sezonem możesz przyjechać tu na krócej. Szczegóły dotyczące zameldowania się dostaniesz poprzez portal po dokonaniu rezerwacji.

Dla kogo skierowane są Domki Całoroczne Koliber?

Przez taką dużą liczbę atrakcji i udogodnień dla dzieci, Domki Całoroczne Koliber w letnim sezonie będą dobrym miejscem na rodzin z dziećmi, które nie będą się tutaj nudziły nawet, gdy pogoda będzie gorsza. Nie wyklucza to jednak podróży w pojedynkę, w parze albo z grupą znajomych. Domki mogą pomieścić nawet 10-12 osób, co zdarza się dość rzadko.

Poza sezonem letnim to dobre miejsce dla każdego rodzaju turysty. My przyjechaliśmy tu na kilka dni w styczniu i spędziliśmy dobry czas, robiąc sobie długie spacery po mieście i plaży, a wieczory spędzając w strefie relaksu z sauną i jacuzzi. Wygodnie przyjedziesz tu nie tylko samochodem, ale też pociągiem – spacer z dworca kolejowego zajął nam niecałe 15 minut. W 2024 r. taksówka na dworzec kosztowała ok. 20 zł – nieźle jak na nadmorskie warunki. ;)

Jak zaplanować czas we Władysławowie?

Władysławowo to brama do Półwyspu Helskiego – wąskiego paska terenu, który prowadzi aż do leżącego na cyplu Helu. Dobrze zarezerwować czas w mieście na zobaczenie najważniejszych atrakcji samego Władysławowa, których najwięcej działa oczywiście w czasie letniego, wakacyjnego sezonu. W innych porach roku pozostają jednak spacery nad Bałtykiem oraz rowerowe wycieczki, np. po malowniczej trasie rowerowej, prowadzącej przez Mierzeję Helską.

Władysławowo plaża falochron z drona

Będąc we Władysławowie, polecam też znaleźć trochę czasu na zwiedzanie atrakcji Mierzei Helskiej. Warte uwagi są kolejne miejscowości jak Jastarnia, Jurata czy Hel, ale ich okolica to też sporo atrakcji naturalnych i związanych z militarną historią półwyspu.

Ciekawą opcją na wycieczkę po Półwyspie Helskim jest rowerowa przejażdżka na Hel, a później powrót do Władysławowa pociągiem, z którego okien widać czasami równocześnie Morze Bałtyckie i Zatokę Gdańską.

Co jeszcze warto przeczytać?

Portret Bartek Dziwak blog podróżniczy Bartekwpodrozy.pl

Dzięki, że przeczytałeś ten artykuł!

Napisaliśmy go zgodnie z naszymi standardami jakości publikacji, korzystając z 15 lat doświadczenia w podróżach. Dbamy o to, aby tekst był aktualny, wiarygodny i pełen osobistych wskazówek. 

  • Chciałbyś coś dodać do artykułu? Zauważyłeś błąd lub nieaktualne dane? Napisz do nas korzystając ze strony Kontakt.

Skomentuj artykuł

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze