Szukasz dobrych i tanich noclegów w Lublinie? Przygotowałem listę 5 hoteli i apartamentów w stolicy województwa lubelskiego. Lublin nie należał nigdy do najpopularniejszych turystycznie miast Polski, ale wszystko się zmienia. Coraz chętniej podróżujemy po Polsce, a miasto zyskuje na popularności jako pełna zabytków, ale mniejsza i spokojniejsza alternatywa dla Wrocławia, Gdańska czy Krakowa.
Korzystając z doświadczenia, wytypowałem noclegi spełniające moje kryteria, które biorę pod uwagę szukając miejsc do spania dla siebie. Moje propozycje to obiekty, które nie kosztują fortuny, są położone w wygodnej do zwiedzania lokalizacji i mają dobry standard. Sprawdźmy więc, co jakie noclegi w Lublinie wytypowałem jako najlepsze bazy do zwiedzania atrakcji Lublina.
1. KOZAcki Kwadrat
KOZAcki Kwadrat to apartament w samym centrum Lublina, dwa kroki od Zamku Lubelskiego, Placu Po Farze i Rynku. Właściciele zrobili kawał dobrej roboty jeśli chodzi o wystrój apartamentu. Połączenie jasnych kolorów, drewna (i drewnianego parkietu) z szarościami i nowoczesnymi meblami pasowałby nawet do mojego domu. ;)
Apartament to nieduże, kompletne mieszkanie, w którym znajdziesz prawdopodobnie wszystko, czego będziesz potrzebował w czasie pobytu w Lublinie. Do dyspozycji masz w pełni wyposażoną kuchnię z płytą indukcyjną i miejscem do zjedzenia posiłków. Wydzielono też strefę do relaksu z dużą kanapą i telewizorem.
Sypialnię znajdziesz w oddzielnym pomieszczeniu z dużą szafą – przyda się, jeśli zostajesz w mieście na kilka dni i chcesz wypakować rzeczy. W nowoczesnej łazience jest kabina prysznicowa, a właściciele zapewniają też ręczniki. Apartament jest bardzo czysty i regularnie wietrzony. Rezerwowałbym za każdym razem, kiedy jest dostępny.
2. Rodmos Hostel
Rodmos Hostel to miejsce, w którym zatrzymałem się w czasie mojej pierwszej wizyty w Lublinie. Obiekt ma świetną lokalizację – znajduje się obok Placu Litewskiego, kilka kroków od Krakowskiego Przedmieścia i niedaleko Starego Miasta. Wszystkie ważne atrakcje miałem w zasięgu spaceru.
Zapamiętałem to miejsce jako bardzo czyste i kameralne – w hostelu jest tylko kilka pokojów. Do dyspozycji gości jest wspólna kuchnia z płytą indukcyjną, czajnikiem elektrycznym i podstawowym wyposażeniem. Poza wieloosobowymi pokojami są też do wyboru kameralne, 2-osobowe pokoje.
Kontakt z właścicielem jest bezproblemowy. W hostelu możesz się zameldować samodzielnie o dowolnej porze. Jeśli przyjedziesz do Lublina samochodem, będziesz go musiał zaparkować na publicznym parkingu przed budynkiem, bo hostel nie ma dedykowanych miejsc noclegowych. Generalnie miejsce zrobiło na mnie świetne wrażenie. Stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia.
3. Rynek 10 Apartments
Rynek 10 Apartments to miejsce, które pod względem lokalizacji jest nie do pobicia. Apartamenty leżą w sercu Rynku, a biorąc pod uwagę ich wysoki standard i niską cenę, są moim zdaniem jednym z najlepszych pomysłów na to, gdzie spać w Lublinie. Miejsce jest do tego czyściutkie i zajmuje piękną kamienicę.
Właścicielka apartamentów – Pani Beata, dba nie tylko o czystość miejsca, ale też utrzymuje dobry kontakt z wynajmującymi. Wszystkie szczegóły zameldowania dostaniesz odpowiednio wcześnie przed przyjazdem. Apartament Superior ma pełnowymiarową kuchnię ze stołem i krzesłami – możesz więc gotować bez ograniczeń.
W sypialni jest duże i wygodne łóżko. Pomimo lokalizacji w sercu Rynku, w apartamencie jest cicho. Dojedziesz do niego windą, więc nie będzie konieczności dźwigania walizek. Jeśli przyjeżdżasz do Lublina na chwilę to warto wybrać miejsce z tak centralną lokalizacją. Jedyny minus to parking – samochodem nie możesz wjechać na Rynek.
4. Old Town Boutique Rooms
Old Town Boutique Rooms to obiekt w centralnej lokalizacji między Zamkiem Lubelskim a Targiem Rybnym, w sercu Starego Miasta w Lublinie. Pokoje mają elegancki wystrój i są utrzymane w jasnych, pastelowych barwach. Krótki spacer dzieli Cię od najważniejszych atrakcji centrum miasta.
Obiekt jest kameralny – są w nim raptem dwa pokoje. Dość zaskakujące może być to, że goście korzystają tutaj ze wspólnej łazienki, ale dzieli się ją z niewielką liczbą gości. W pokoju poza dużym łóżkiem jest niewielkie biurko, przy którym możesz popracować. W części wspólnej masz do dyspozycji dobrze wyposażoną kuchnię.
Wskazówka – jeśli przyjeżdżasz do Lublina w 3-4 osoby, możesz wynająć oba pokoje i mieć cały obiekt dla siebie. Dzięki temu wspólna łazienka… stanie się prywatną łazienką dla Waszej grupy. ;) Masz do dyspozycji parking dla gości hotelu. W telewizji dostępny jest Netflix.
5. Folk Hostel
Folk Hostel to pomysł na budżetowy nocleg w optymalnej lokalizacji przy ul. Krakowskie Przedmieście, 650 metrów od Starego Miasta i tuż obok Placu Łokietka i Bramy Krakowskiej. To dobre miejsce, jeśli nie masz wielkich wymagań co do miejsca noclegowego, chcesz spać w czystych warunkach i nie przeszkadza Ci podstawowe wyposażenie.
W większości pokojów nie ma prywatnych łazienek, więc będziesz korzystał ze wspólnych. Są jednak czyste, bo załoga hostelu sprząta je regularnie. Pokoje są urządzone w ciepłych kolorach. Niektóre wymagałyby lekkiego odświeżenia, bo ściany są miejscami brudne, ale to nie wpływa bezpośrednio na jakość pobytu.
Pamiętaj, że to hostel – ten nie oferuje ręczników, a pod prysznic trzeba wskoczyć we własnych klapkach (chociaż… czy ktoś w ogóle korzysta z tych “hostelowych”?). Możesz skorzystać ze wspólnej kuchni z podstawowym wyposażeniem i darmową kawą i herbatą. Przez swoją lokalizację, w hostelu może być wieczorami głośniej.
Hotele, apartamenty i hostele w Lublinie – mapa noclegów
Jeśli nie wybrałeś z listy noclegu dla siebie, zerknij na mapę hoteli, hosteli i apartamentów w Lublinie. Wpisz w polu nad mapką daty Twojej wycieczki do Lublina, a poniżej pojawią się wszystkie dostępne wtedy miejsca noclegowe.
Zazwyczaj im dalej od centrum, tym taniej, chociaż nie zawsze jest to zasadą. Nie oszczędzaj maksymalnie – czasami lepiej zapłacić nieco więcej i mieć Stare Miasto w zasięgu spaceru. Jeśli coś wpadnie Ci w oko to nie zwlekaj z rezerwacją – szkoda, żeby ktoś sprzątnął Ci miejsce sprzed nosa. ;)
Jak wybrać nocleg w Lublinie? Na co zwrócić uwagę?
Przez kilkanaście lat podróżowania spałem już łącznie w kilkuset hotelach, pensjonatach, apartamentach i hostelach. Doświadczenie pozwoli mi wymyślić własne kryteria, dzięki którym szczęśliwie unikam noclegowych wpadek (może poza noclegiem w piwnicy na Krecie, ale każdemu się zdarza!).
Oto rzeczy, które wziąłem pod uwagę tworząc listę propozycji noclegów w Lublinie:
- bliskość do Starego Miasta i Zamku Lubelskiego – szkoda czasu na niepotrzebne dojazdy komunikacją miejską do centrum, jeśli w podobnej cenie możesz zatrzymać się blisko Starego Miasta i dojść do niego spacerem,
- standard obiektu noclegowego – uważam, że prywatna łazienka i nieskazitelna czystość to podstawy; o ile warto czasami poświęcić łazienkę na rzecz obniżenia kosztów (w hostelach ze wspólną łazienką), to nie idę nigdy na kompromisy związane z porządkiem w pokoju,
- cena noclegu – szkoda mi przepłacać za noclegi – do Lublina przyjeżdżamy zwiedzać, a nie spędzać większość dnia w pokoju; nie oznacza to jednak oszczędzania za wszelką cenę, bo warto trochę dopłacić za lepszą lokalizację, wyższy standard albo wystrój, który zapada w pamięć,
- ciekawa okolica – nie jest to najważniejszy czynnik, ale zawsze staram się znaleźć miejsca, które w swoim sąsiedztwie mają dobre restauracje, nietypowe atrakcje albo po prostu atmosferę, dzięki której lubi się przebywać w danym otoczeniu.
Co warto zobaczyć w Lublinie?
Skoro już udało Ci się wybrać miejsce, w którym spędzisz nocleg w Lublinie, można zająć się planowaniem atrakcji do zobaczenia. Tu też prawdopodobnie mogę Ci pomóc – sprawdź mój artykuł o tym, co warto zwiedzić w czasie jednodniowej wycieczki do Lublina.
Sprawdź artykuł: Atrakcje Lublina – co warto zobaczyć w jeden dzień?
Poznałeś właśnie mój wybór hoteli, hosteli i apartamentów w Lublinie, które moim zdaniem zasługują na Twoja uwagę. Mam nadzieję, że teraz będzie Ci łatwiej zdecydować, gdzie spać w stolicy Lubelszczyzny i że będziesz dobrze wspominał pobyt w mieście. Życzę Ci udanego zwiedzania!
Dzięki, że przeczytałeś ten artykuł!
Napisaliśmy go zgodnie z naszymi standardami jakości publikacji, korzystając z 15 lat doświadczenia w podróżach. Dbamy o to, aby tekst był aktualny, wiarygodny i pełen osobistych wskazówek.
- Chciałbyś coś dodać do artykułu? Zauważyłeś błąd lub nieaktualne dane? Napisz do nas korzystając ze strony Kontakt.
- Poznaj zespół bloga i dowiedz się, dlaczego podróże są dla nas ważne. Sprawdź też nasze inne kierunki podróży.
- Możesz postawić nam wirtualną kawę za dowolną kwotę, która pomoże w rozwoju bloga. Treści na blogu są i będą darmowe.