Atrakcje turystyczne Niechorza przyciągają latem wielu turystów. Niewielka wieś jest położona na Wybrzeżu Rewalskim i prawie otacza ją woda – z jednej strony Morze Bałtyckie, a z drugiej jezioro Liwia Łuża. Miejscowość najbardziej kojarzy mi się z latarnią morską, ale polecę Ci więcej miejsc, które warto zobaczyć w Niechorzu.
Podpowiem Ci, co warto zwiedzić w mieście i okolicach, również podczas deszczowej pogody. Oprócz atrakcji Niechorza, poznasz moje rekomendacje noclegów i restauracji, na które warto zwrócić uwagę planując wakacje nad Bałtykiem.
Czy warto odwiedzić Niechorze?
Turyści odwiedzają Niechorze zarówno dla leniwego wypoczynku, jak i dla aktywnego zwiedzania. Jeśli jesteś miłośnikiem sportu, to do swojej dyspozycji będziesz miał szlaki turystyczne (piesze i rowerowe), kompleksy sportowe i pływalnie. Miejscowość znajduje się w gminie Rewal, w której działa Rewal Bike System, więc nie musisz zabierać swojego roweru lub sprzętu do nordic walking. Znajdziesz tutaj atrakcje, których zwiedzanie będzie przyjemne i interesujące również dla dzieci.
Urlop w Niechorzu zaplanuj na około tydzień – zacznij od zwiedzania atrakcji Niechorza i okolic, później odpocznij kilka dni na plaży. Jeżeli zależy Ci na spokoju, to unikaj wysokiego sezonu w lipcu i sierpniu (jest to popularny kierunek, więc wtedy turystów nie brakuje).
Niektóre atrakcje, lokale czy restauracje działają tylko latem, więc sugeruję podróż późną wiosną lub wczesną jesienią. Sam wybrałbym czerwiec lub wrzesień, szczególnie wtedy, gdy chcesz spokojnie pozwiedzać. We wrześniu nad morzem jest mniej turystów, a chłodniejsza temperatura sprzyja wędrówkom.
Niechorze jest atrakcyjne nie tylko pod względem piaszczystych plaż i słynnej latarni morskiej. Myślę, że dużą zaletą jest jego lokalizacja – łatwo dojechać tam samochodem. Jeśli decydujesz się na podróż transportem publicznym, to dotrzesz pociągiem do Gryfic lub Kołobrzegu, a stamtąd do miejsca docelowego dojedziesz autobusem.
Gdzie spać w Niechorzu?
Niechorze to mała miejscowość, dlatego większość obiektów noclegowych znajduje się blisko plaży i atrakcji. Moją uwagę przyciągnęły apartamenty Morska 5. Nowoczesny obiekt w wysokim standardzie jest położony nad samym morzem. Do dyspozycji gości jest sprzęt do grillowania i plac zabaw, więc śmiało możesz tu zaplanować rodzinny wyjazd.
Jeżeli wolisz coś w cichej, nieco oddalonej od centrum okolicy, to rozważ Sosnowy Kliff. Opcja nie należy do najtańszych, ale gwarantuje nocleg w niezależnych od siebie, przestronnych domkach z aneksem kuchennym. Teren obiektu jest częściowo zalesiony, a dodatkowym plusem są bezpłatne rowery oraz parking.
Najtańsza propozycja to Dom Gościnny Lider. Pokoje nie są duże, ale obiekt ma wysoki standard, dobrą lokalizację, ogród z placem zabaw i sprzętem do grillowania oraz bezpłatny parking.
Co warto zobaczyć w Niechorzu? Wskazówki przed zwiedzaniem
Wiesz już na jakie atrakcje Niechorza zwrócić uwagę i w jaki sposób możesz spędzić wakacje nad Bałtykiem. Poniżej zebrałem kilka kilka praktycznych wskazówek z mojego doświadczenia, które ułatwią Ci zaplanowanie urlopu w Niechorzu:
- wybierz się na plażę jak najwcześniej – piaszczysta plaża przyciąga turystów, co w sezonie skutkuje tłokiem, Jeśli chcesz być blisko wody, przyjdź rano lub oddal się nieco w stronę Trzęsacza. Pamiętaj, że noclegi często zapewniają gościom leżaki, więc przed przyjazdem do Niechorza sprawdź, których rzeczy nie musisz ze sobą dodatkowo zabierać,
- sprawdź dostępność atrakcji i lokali gastronomicznych poza sezonem – nie wszystkie atrakcje w nadmorskich kurortach są czynne przez cały rok. Wybierając się nad morze jesienią lub zimą, poszukaj informacji na temat dostępności atrakcji na mapach Google lub na stronach internetowych poszczególnych obiektów. Poza sezonem trudniej znaleźć miejsca, w których możesz zjeść czy napić się kawy. Podczas szukania noclegu koniecznie zwracaj uwagę na dostępność obiektów restauracji w okolicy,
- po Niechorzu przemieszczaj się rowerem – miejscowość nie jest duża i sprawdza się, jeśli chodzi o przemieszczanie się rowerem. Nie musisz zabierać swojego sprzętu, możesz wypożyczyć rower na miejscu. Niektóre noclegi oferują swoim gościom bezpłatne rowery, więc warto sprawdzić czy musisz płacić za wynajęcie jednośladu,
- uważaj na Strefą Płatnego Parkowania – w Niechorzu i całej gminie Rewal Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od 1 czerwca do 15 września. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie gminy Rewal. Jeżeli wybierasz się na urlop samochodem, proponuję szukać noclegu, który oferuje swoim gościom parking.
1. Poopalaj się i wykąp w morzu na plaży w Niechorzu
Główną atrakcją Niechorza jest szeroka, piaszczysta plaża. W sezonie możesz zaopatrzyć się w leżak, przy okazji sprawdź czy Twój hotel nie oferuje darmowych akcesoriów plażowych. Plaże w Niechorzu są interesującym miejscem dla młodszych turystów, bo kurort posiada kilka atrakcji dla dzieci. W okresie letnim nad wodą znajdziesz zjeżdżalnie wodne, motorówki, skutery wodne czy rejs wycieczkowy. W wakacje na plaży jest tłoczno, ale jeśli odejdziesz od centrum w stronę Trzęsacza, to zrobi się więcej miejsca.
Najbardziej urokliwą częścią plaży jest ta w okolicy kutrów rybackich i myślę, że warto ją zobaczyć podczas wycieczki do Niechorza (lokalizacja na mapie: 54.097248, 15.075272). Zobaczysz tam jak wyglądają kutry z bliska i kupisz świeżą rybę, a dostaniesz się tam wejściem nr 16 (od ulicy Pomorskiej).
Obok znajduje się molo, chociaż raczej nazwałbym to betonowym pomostem. ;) Możesz się po nim przespacerować, ale zachowaj szczególną uwagę – nie ma tam barierek. Wszystkich zejść na plaże jest 12, więc niezależnie od tego, gdzie śpisz, powinieneś znaleźć w pobliżu miejsce do plażowania.
Na obiad możesz wybrać się do Tawerny Rybackiej Niechorze, gdzie serwowane są świeże ryby z widokiem na morze. Tawerna jest czynna tylko w sezonie, ale klienci chwalą sobie duży wybór ryb i solidne porcje. Niedaleko znajduje się też jedna z najlepszych restauracji w Niechorzu – Tawerna pod Wodnikiem. Lokal jest otwarty przez cały rok, a w sezonie zamienia się w smażalnię ryb z dodatkiem kuchni regionalnej.
Jeżeli chcesz dojechać do plaży samochodem, to najwięcej miejsc parkingowych znajdziesz w okolicy latarni morskiej. Decydując się na to wejście, musisz wiedzieć, że plaża w tamtym miejscu jest wąska, wię c polecam pójść kilkadziesiąt metrów w stronę centrum Niechorza. Wybierając się na plażę z psem, skorzystaj właśnie z tego wejścia – nr 18 od ulicy Klifowej.
Polecam też restaurację Klifowa 44, która znajduje się 5 min pieszo od zejścia na plażę. Największym atutem restauracji jest lokalizacja, bo znajduje się ona tuż pod latarnią morską w Niechorzu. Mnie najbardziej zachęciły przystępne ceny dań, co rzadko zdarza się w nadmorskich miejscowościach.
2. Obejrzyj zachód słońca z molo w Niechorzu
Lokalizacja na mapie: 54.09742871, 15.07492073
Będąc w Niechorzu, warto obejrzeć zachód słońca z molo, które swoim wyglądem różni się od popularnych budowli tego typu. Molo jest długie na ok. 140 metrów i szerokie na ok. 8 metrów. Jest to miejsce, w którym znajdziesz kurty rybackie i chociaż nie jest to zabytek, polecam poświęcić chwilę, aby im się przyjrzeć. Niechorze nie ma swojego portu, więc rybacy zostawiają kutry na piasku. Latem możesz zakupić od nich świeżą rybę i zobaczyć jak wygląda ich miejsce pracy. Atrakcją dla dzieci może być też wejście do kutra i obejrzenie go od środka.
Plaża w tym miejscu pełni funkcję przystani rybackiej, a molo to rybacki pomost. Z myślą o jego praktyczności, nie ma na nim barierek, są za to elementy służące do cumowania łodzi. Pamiętaj, że wchodząc na molo musisz zachować ostrożność, szczególnie kiedy nie dopisuje pogoda. Wejście na tę atrakcję Niechorza znajduje się na ulicy Pomorskiej (zejście na plażę nr 16).
W Niechorzu znajduje się kilka smażalni ryb, więc jeśli chcesz zjeść świeżą rybę, to odwiedź Wędzarnie-smażalnię Ryb u Jacha lub szczególnie polecaną Smażalnię Ryb Kergulena. Obie smażalnie są dostępne tylko sezonowo.
Wracając z mola, zajrzyj na Plac Foki Depki. Morski ssak żył dziko na polskich plażach w latach 2004-2007. Depka urodziła się w helskim fokarium w 2004 roku i razem ze swoim rodzeństwem została wypuszczona do morza. Opuściła polskie wody tylko na chwilę i jeszcze tego samego roku wróciła wylegiwać się na plaży w Niechorzu. Ostatnio widziano ją w 2007 roku, więc być może wyruszyła na dalsze wody Bałtyku. ;) Zachęcam, abyś odwiedził rzeźbę foki wieczorem, bo plac jest oświetlony i Depka robi jeszcze lepsze wrażenie.
3. Spójrz na Bałtyk z latarni morskiej
Lokalizacja na mapie: 54.094722791, 15.0638495
Niechorze słynie ze swojej zabytkowej latarni morskiej na wysokim brzegu klifowym. Zabytek powstał w 1866 roku i ma 45 m wysokości. Możesz wdrapać się na szczyt latarni morskiej, pokonując 208 schodów i podziwiać okolicę z tarasu widokowego. Latarnia cały czas wskazuje drogę marynarzom, a zasięg jej światła to blisko 40 km. Moim zdaniem latarnia już z zewnątrz robi wrażenie ze względu na to, że jest utrzymana w idealnym stanie, a widoki z góry są warte wejścia na jej szczyt.
Wejście na latarnię morską w Niechorzu jest płatne, a ceny biletów i godziny otwarcia możesz sprawdzić na stronie internetowej atrakcji. W cenę biletu wliczony jest parking oraz toalety.
Atrakcja Niechorza jest okazała, więc dojrzysz ją z kilku kilometrów. Zbudowana została z licowanej cegły, ma kształt ośmiokąta. Latarnia jest połączona z domami rodzin latarników i budynkami gospodarczymi, a przed nią znajduje się pomnik latarnika. W pełnej okazałości możesz podziwiać ją od strony lądu. Wieczorami latarnia jest podświetlona. Trasa po plaży z centrum Niechorza do latarni morskiej to około 2 km. Spacer zakończysz przy wejściu nr 18 i znajdziesz się pod latarnią (zajmie to ok. 30 min).
4. Poznaj wszystkie latarnie morskie wybrzeża w Parku Miniatur Latarni Morskich
Lokalizacja na mapie: 54.09513950, 15.068748738
Park Miniatur Latarni Morskich to atrakcja, w której zobaczysz nie jedną, a wszystkie latarnie morskie z polskiego wybrzeża. Zobaczysz miniatury w skali 1:10, każdą z dokładnie odwzorowanymi detalami. Dokładne zwiedzenie parku zajmie ci ok. 45 minut. Samochód możesz zostawić na parkingu przed parkiem. Z centrum do atrakcji dotrzesz pieszo w ok. 20 min (1,5 km) lub w 5 min rowerem.
Zwiedzanie Parku Miniatur Latarni Morskich jest płatne, a cennik i godziny otwarcia znajdziesz na stronie internetowej obiektu. Możesz zwiedzać na własną rękę, jednak opieka przewodnika jest wliczona w cenę. Warto poczekać na zebranie się grupy, bo przewodnicy opowiadają nie tylko o latarniach, ale o całym Pomorzu.
Atrakcja turystyczna znajduje się bezpośrednio przy prawdziwej latarnii morskiej w Niechorzu. Park Miniatur ma za zadanie nie tylko pokazać miniatury budowli, ale też przedstawić przeszłość i historię obiektów. Miniatury są zbudowane ze specjalnych materiałów odpornych na warunki pogodowe, więc możesz oglądać je cały rok w parkowym otoczeniu, nawet w deszczową pogodę.
5. Wybierz się w podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową
Nadmorska Kolej Wąskotorowa, której pierwsza trasa ruszyła pod koniec XIX wieku, jest wyjątkową atrakcją nie tylko Niechorza, ale całego Wybrzeża Rewalskiego. Łączna długość wąskotorówki to prawie 40 km, a pociągi jeżdżą na dwóch trasach. Ciebie będzie interesowała trasa Trzęsacz – Pogorzelica (ok. 10 km), która obejmuje 7 stacji.
Przejażdżka Nadmorską Koleją wąskotorowa jest płatna i możliwa w sezonie letnim – wszystkie szczegóły sprawdzisz na stronie internetowej atrakcji. Znajdziesz tam również informacje o kolei i atrakcjach, które można zwiedzać podczas przejazdu.
Wybierając się w podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową, masz do wyboru różne rodzaje biletów. Kupując bilet w dwie strony, zaoszczędzisz przy zakupie i nie będziesz miał problemu z powrotem kolejką. Jeśli bilety się wyprzedadzą, będziesz musiał szukać alternatywnego sposobu powrotu. Możesz też odłożyć to na potem i zobaczyć atrakcje w sąsiednich miejscowościach.
Atrakcją turystyczną, która dopełni kolejowe przeżycia będzie Wystawa Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach. Zobaczysz tam zabytkowe parowozy, wagony i lepiej poznasz historię wąskotorówki. Trzęsacz też oferuje atrakcje i dla rodzin, i dla dorosłych – zwróć uwagę na ruiny kościoła na klifie i nowoczesne Muzeum Multimedialne MuzeON.
Zabierając ze sobą rower, możesz zostawić go w specjalnym wagonie. Zwierzęta domowe w transporterze lub na smyczy i z założonym kagańcem też są mile widziane. Nie musisz martwić się o komfort podróży – kolejka jest odrestaurowana, a odnowione wagony są ogrzewane i mają toalety. Jeśli wycieczkę zaczynasz w Niechorzu, to do dyspozycji masz dwie stacje – Niechorze (54.094306, 15.078572) i Niechorze Latarnia (54.090743, 15.067685). Jeśli chcesz bardzo dokładnie zwiedzić atrakcje przy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, to warto poświęcić na to jeden dzień urlopu w Niechorzu.
6. Wyrusz na spacer dookoła jeziora Liwia Łuża
W Niechorzu warto wyruszyć na spacer dookoła jeziora Liwia Łuża. To moim zdaniem obowiązkowy punkt dla miłośników aktywnego wypoczynku. Płytkie jezioro i teren przybrzeżny stanowią rezerwat Jezioro Liwia Łuża i są schronieniem dla ptaków błotno-wodnych. Pętla dookoła jeziora ma łącznie 9 km, więc obejście go zajmie Ci ok. 3 godzin.
Trasa prowadzi zielonym Szlakiem Liwiej Łuży – początek i koniec szlaku znajduje się w centrum Niechorza obok dworca (lokalizacja na mapie: 54.094591767, 15.078579184). Jezioro połączone jest z Morzem Bałtyckim kanałem Liwka. Mieszanie się wód Bałtyku i Liwi Łużej sprawia, że ornitologiczny rezerwat ma unikatowy ekosystem, który zamieszkują m.in. łabędzie dzikie, żurawie czy gęgawy.
Pamiętaj, że teren po którym będziesz się poruszał to rezerwat przyrody. Na stronie internetowej rezerwatu możesz sprawdzić, czego nie wolno robić podczas wizyty w tym miejscu.
Pomost przy jeziorze Liwia Łuża (lokalizacja na mapie: 54.09348681, 15.086587566) to dobry punkt widokowy na rezerwat. Trasa dookoła jeziora to czas na relaks w okolicznościach natury, gdzie odpoczniesz od plażowego zgiełku. Mijając miejscowości otaczające jezioro, znajdziesz kilka interesujących miejsc, np. ślady po grodziskach z początków naszej ery we wsi Skalno, w pobliżu stacji pomp Niechorze. W Pogorzelicy możesz też obejrzeć zabytkowy dworzec kolejowy (lokalizacja na mapie: 54.09532780, 15.125017212).
7. Obejrzyj z dziećmi (lub bez) motylarnię w Niechorzu
Lokalizacja na mapie: 54.09449128, 15.064608048
Motylarnia w Niechorzu to popularna atrakcja nadmorskiej miejscowości. Zobaczysz tam gatunki egzotycznych motyli, które swobodnie latają po obiekcie. Oprócz podziwiania tropikalnych okazów, będziesz miał szansę poszerzyć swoją wiedzę o motylach i poznać cykl ich życia . Podczas zwiedzania dostępni są przewodnicy, którzy odpowiedzą na nurtujące Cię pytania, ale możesz też zwiedzić Motylarnię na własną rękę. Obiekt stworzył specjalny mikroklimat, więc jest to idealna alternatywa na deszczową pogodę.
Godziny otwarcia i cennik znajdziesz na stronie internetowej Motylarni. Nadmorska Motylarnia to atrakcja działająca sezonowo.
Miejsce jest bardzo wilgotne i ciepłe, więc ubierz się lekko i kolorowo (motyle lubią barwne obiekty) oraz koniecznie weź coś do picia. Zachowaj szczególną ostrożność podczas zwiedzania, staraj się nie nadepnąć na motyla i nie dotykaj ani nie chwytaj owadów. Motyle to bardzo delikatne stworzenia i nawet lekki dotyk może uszkodzić ich skrzydła. Polecam połączyć zwiedzanie motylarni, latarni morskiej i Parku Miniatur – wszystkie atrakcje znajdują się obok siebie. Motylarnia jest oddalona o kilometr od centrum Niechorza, spacer do tego miejsca zajmie Ci około 15 min, a przejażdżka rowerem to tylko 5 min.
8. Przejdź klifem i zobacz ruiny kościoła w Trzęsaczu
Lokalizacja na mapie: 54.077773682, 14.99293280
Trzęsacz to miejscowość położona na wysokim, nadmorskim klifie w okolicach Niechorza. Po klifie będziesz przemieszczał się czerwonym szlakiem. W okolicy możesz znaleźć taras widokowy, z którego rozpościera się panorama Bałtyku. Jeżeli interesują Cię doznania smakowe, możesz zajrzeć do restauracji Apartamenty Klifowa z widokiem na morze i ruiny kościoła w Trzęsaczu.
Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych, zwróć uwagę na jedną z nietypowych atrakcji Trzęsacza. Klif to miejsce, z którego startują paralotnie – zafunduj sobie lot nad Morzem Bałtyckim i podziwiaj wybrzeże z góry.
Przez setki lat klif był wystawiony na działanie morza, które pochłonęło już około 2 km lądu. Najsłynniejszym zabytkiem Trzęsacza, na przykładzie którego najbardziej obrazowo dostrzeżesz potęgę Bałtyku, są ruiny kościoła na klifie. Ostatnie nabożeństwo odbyło się tam w 1874 roku (urwisko było wtedy oddalone tylko o metr od zabudowań kościoła). Pierwotnie, w czasie budowy świątyni w 1124 r., koniec klifu był 2 km od zabudowań. Umocnienie brzegu nastąpiło pod koniec XX wieku, ale do tego czasu z kościoła pozostała tylko południowa ściana.
Jeżeli planujesz zwiedzać okolicę w sezonie, to połącz zwiedzanie Trzęsacza z przejażdżką Nadmorską Koleją Wąskotorową. Dotrzesz tam też autobusem, a na powrót polecam spacer plażą. W trakcie wędrówki obejrzysz okolicę, zaliczysz punkty widokowe i zobaczysz ruiny instalacji radarowej Rabe – ślad po II wojnie światowej (lokalizacja na mapie: 54.07929095, 14.998779611). Trasa z Trzęsacza do Niechorza to 7 km w jedną stronę.
9. Poznaj historię rybaków w Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Muzeum Rybołówstwa Morskiego będzie dobrym dodatkiem do zwiedzania okolicy. Ekspozycja nie jest duża, ale dowiesz się tam nieco więcej o kulturze rybackiej. Zobaczysz narzędzia wykorzystywane na kutrach oraz poznasz historię i tradycje Wybrzeża Rewalskiego. Charakter atrakcji jest przede wszystkim edukacyjny, więc organizowane są tam warsztaty i lekcje dla grup oraz osób indywidualnych. Muzeum Rybołówstwa Morskiego to atrakcja w sam raz na deszczowy dzień albo odpoczynek od plażowania.
Muzeum działa sezonowo, a dokładne daty i godziny otwarcia oraz cennik sprawdzisz na stronie internetowej atrakcji.
Inicjatorem założenia muzeum była lokalna ludność, a głównym pomysłodawcą rybak Henryk Gmyrek. Powoli zbierano fundusze na rozrost obiektu, aż w końcu w 1994 roku otworzono budynek dla zwiedzających. Oprócz stałej ekspozycji, muzeum prezentuje wystawy czasowe.
W okolicy możesz zatrzymać się na obiad w restauracji Trattoria Róża Wiatrów. Menu jest odskocznią od typowo morskich dań – oprócz ryb, znajdziesz tu kuchnię włoską. Pamiętaj, że restauracja jest czynna tylko w sezonie.
10. Zobacz jak Liwskie Ujście wpada do morza
Lokalizacja na mapie: 54.10121626, 15.0997446
Kanał Liwskie Ujście łączy jeziora Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim, a jego długość wynosi około kilometr. Okolica kanału jest bardzo malownicza, a wszystko za sprawą mieszania się wód obu akwenów, które tworzą specjalny ekosystem. Kiedy poziom wody w jeziorze jest wysoki, zaobserwujesz odpływ wody z jeziora do morza. Aby fale nie niszczyły flory zasoleniem, opracowano śluzę, która odcina dopływ morskiej wody.
Woda przepływa przez plażę, więc atrakcją turystyczną, którą warto zobaczyć w Niechorzu jest przejście przez rzekę. Kanał ma swoje ujście w okolicy zejścia na plażę nr 9, a od centrum do atrakcji jest około 2 km (30 min spacerem). Idąc plażą od wejścia nr 16 do ujścia kanału, pokonasz nieco ponad 1,5 km – trasa zajmie ok. 20 min.
Kanał Liwia Łuża wyznacza naturalną granicę między Niechorzem, a ukrytą w lesie Pogorzelicą. Będąc przy ujściu kanału, odwiedź pogorzelicki las (lokalizacja na mapie: 54.09694226, 15.109439946). W lesie wytyczone są szlaki piesze i rowerowe, więc możesz połączyć odpoczynek z aktywnym spędzaniem czasu na łonie natury. W Pogorzelicy możesz obejrzeć też dość nietypowy kościół pw. Wniebowzięcia NMP i zabytkową stację kolejową. Poszukiwacze wrażeń mogą odwiedzić z park linowy Revolta Pogorzelica z 4 trasami o zróżnicowanym poziomie trudności.
11. Atrakcje dla dzieci
Niechorze i pobliskie miejscowości to okolice, w których znajdziesz atrakcje dla dzieci. Obok dworca autobusowego w Niechorzu znajduje się kolejka Retro, czyli kolorowy ciągnik z dwoma wagonikami, który kursuje z Niechorza do Rewala. Podobnie jak Nadmorska Kolej Wąskotorowa, atrakcja działa tylko w sezonie. Kolejna sezonowa atrakcja to dmuchany park rozrywki Giga Park w okolicy latarni morskiej. Atrakcja zrobiona jest z myślą o młodszych dzieciach, które będą zainteresowane dmuchanymi zjeżdżalniami i zamkami.
Przy okazji odwiedzenia kolejki Retro, możesz zajrzeć do restauracji Finezja Smaku. Lokal jest otwarty przez cały rok. Można w nim zjeść głównie ryby oraz domowe potrawy.
Morskie stworzenia można zobaczyć w Oceanarium Niechorze. Podobną atrakcją będzie Park Wieloryba w Rewalu, w którym są modele ryb i ssaków w oryginalnych rozmiarach. Rewal oferuje również Bajkową Chatę, gdzie dzieci mogą spotkać postaci z popularnych bajek i baśni. Do Rewala możesz dojechać Kolejką Wąskotorową lub autobusem lub pokonać 12-kilometrową trasę rowerem.
12. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Kołobrzegu
Kołobrzeg to jedno z najciekawszych miast nadbałtyckich, a od Niechorza dzieli je około 50 km. W trakcie jednodniowej wycieczki polecam, żebyś skupił się na zwiedzaniu – miasto ma wiele do zaoferowania. Porównaj kołobrzeską latarnię morską z jej miniaturą, którą zobaczysz w Niechorzu i przespaceruj się po długim na 220 m molo.
Sprawdź artykuł: 24 atrakcje Kołobrzegu – co warto zobaczyć i zwiedzić?
Moim zdaniem najciekawszym budynkiem w Kołobrzegu jest potężny, neogotycki Ratusz. Jeżeli masz ochotę na więcej historycznych smaczków, możesz obejrzeć Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, upamiętniającego wydarzenia z 1945 roku. Kołobrzeg ma więcej atrakcji, które są powiązane z tematyką wojenną, m.in. Muzeum Oręża Polskiego.
Urzekły mnie też kołobrzeskie Mariany – to urocze rzeźby mew, które naśladują ludzi. Atrakcją dla dzieci jest poszukiwanie rzeźb Mariana Turysty czy Mariana Plażowicza, można zwiedzić całe miasto ich szlakiem.
Mapa najważniejszych atrakcji Bałtyku na telefon i komputer
Atrakcje Niechorza i całego Bałtyku na twoim telefonie. Wygodne zwiedzanie Niechorza i setek innych nadmorskich miejscowości zapewni ci mapa najważniejszych atrakcji Bałtyku. Oprócz atrakcji, odnajdziesz tu polecane i ciekawe miejsca – restauracje, kawiarnie, plaże czy noclegi.
Mapa sprawdza się i na długi urlop, i na szybkie zwiedzanie. Wszystko znajduje się w jednym miejscu, więc zaoszczędzisz swój czas. Mapka to dobre rozwiązanie dla osób zwiedzających na własną rękę – działa na telefonie i komputerze, więc masz ją zawsze przy sobie.
Dzięki, że przeczytałeś ten artykuł!
Napisaliśmy go zgodnie z naszymi standardami jakości publikacji, korzystając z 15 lat doświadczenia w podróżach. Dbamy o to, aby tekst był aktualny, wiarygodny i pełen osobistych wskazówek.
- Chciałbyś coś dodać do artykułu? Zauważyłeś błąd lub nieaktualne dane? Napisz do nas korzystając ze strony Kontakt.
- Poznaj zespół bloga i dowiedz się, dlaczego podróże są dla nas ważne. Sprawdź też nasze inne kierunki podróży.
- Możesz postawić nam wirtualną kawę za dowolną kwotę, która pomoże w rozwoju bloga. Treści na blogu są i będą darmowe.