Majorka - co warto zobaczyć? Główne atrakcje wyspy w 3 dni

9 kwietnia 2021
(aktualizacja: 28 marca 2022)

Cześć! Chcesz oszczędzić czas na planowaniu podróży i podróżować bez stresu? Mogę Ci pomóc! Sprawdź, co przygotowałem dla Ciebie w sklepie Bartekwpodrozy.pl.

Nie zawsze jesteśmy panami czasu, jaki możemy przeznaczyć na daną podróż. Krótki urlop lub ograniczenia związane z tanimi lotami mogą mocno zrewidować nasze plany zwiedzania. Mając do dyspozycji tylko 3 dni, chciałem je wykorzystać na tyle intensywnie, aby zobaczyć wszystkie główne atrakcje Majorki. I plan ten udało się zrealizować.

Co znajdziesz w artykule?

 • mapę najciekawszych atrakcji Majorki,
 • opis miejsc, które warto zobaczyć na Majorce,
 • informacje o dojeździe do Palmy de Mallorca z lotniska,
 • propozycje noclegów na wyspie,
 • informacje praktyczne dla osób wybierających się na Majorkę.
Punkt widokowy w drodze na Cap de Formentor

Mapa najciekawszych atrakcji, plaż, kawiarni i restauracji Majorki

Aby ułatwić Ci Twoją pierwszą podróż na Majorkę i zwiedzanie wyspy, przygotowałem dla Ciebie interaktywną mapkę, na której zaznaczyłem:

 • wszystkie atrakcje Majorki, które warto zobaczyć w poszczególnych częściach wyspy,
 • najlepsze plaże, na których odpoczniesz i złapiesz trochę promieni słońca,
 • rekomendowane kawiarnie i restauracje na Majorce,
 • lokalizację miejsc noclegowych, w których polecam się zatrzymać.

Z mapki będziesz mógł korzystać zarówno na komputerze, jak i na Twoim telefonie. Mapka będzie więc z Tobą zarówno podczas planowania podróży, jak i w czasie zwiedzania Majorki.

MAPKA ATRAKCJI I PLAŻ MAJORKI

Kup interaktywną mapkę atrakcji, najlepszych plaż, kawiarni i restauracji oraz wygodnych noclegów na Majorce.

Oszczędzaj czas na planowaniu z mapką atrakcji na telefonie.

Co warto zobaczyć na Majorce?

Majorka to spory punkt na mapie Morza Śródziemnego. Wyspa rozciąga się na prawie 100 km w osi wschód-zachód i jest największą wyspą archipelagu Balearów. Oprócz stolicy - Palmy de Mallorca, wzięliśmy na tapetę północne i północno-wschodnie rubieże Majorki.

Nie odpuściliśmy sobie przejazdu klimatycznym pociągiem i tramwajem z Palmy do Port de Soller. Z Port de Pollença dotarliśmy do fenomenalnego Cap de Formentor, dzięki któremu uświadomiłem sobie, że góry mogą wyrastać wprost z morza.

Resztki czasu spędziliśmy spacerując po miasteczku Pollença, zachwycając się poranną mgłą nad zatoką i autostopując przez Alcudię do Palmy.

Gdzie spać na Majorce?

BUDŻETOWO

El Josemari Hostel (Palma de Mallorca)

CECHY OBIEKTU
położony blisko centrum
nowoczesne, proste wyposażenie

WYGODNIE

Hotel Abelay
(Palma de Mallorca)

CECHY OBIEKTU
wysoki standard pokojów
w zasięgu spaceru od centrum

POZA STOLICĄ

Sol Port Soller
(Soller)

CECHY OBIEKTU
nowoczesny wystrój pokojów
300 metrów od plaży

1. Palma de Mallorca - stolica Majorki

Palma de Mallorca to największe miasto Majorki i całego archipelagu Balearów, formalna stolica jednej z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Turyści zainteresowani najważniejszymi atrakcjami Majorki często właśnie od Palma de Mallorca zaczynają swoją przygodę z wyspą. Jest ona najchętniej odwiedzanym miastem wyspy.

Odwiedzając wyspę, warto choć jeden dzień spędzić zwiedzając atrakcje Palmy de Mallorca. Optymalną długością pobytu w mieście są jednak przynajmniej 2 dni.

Pomimo, że Palma jest dość rozległa, jej główne zabytki i ciekawe miejsca są skupione w przestrzeni między katedrą, a głównym placem - Placa Major.

Uliczki Palmy de Mallorca.

Spacerując uliczkami starego miasta Palma de Mallorca polecam Ci zagłębienie się w jego brukowane, wąskie uliczki, również te mniej turystyczne, wypełnione lokalnymi mieszkańcami. Stolica wyspy z taki urokliwą starówką ma klimat, którego mogą pozazdrościć jej kontynentalne miasta podobnej wielkości.

Będziesz miał wtedy okazję zobaczyć zabytkowe kamienice, piękne skwerki, z których w wiosennych miesiącach wyrasta śródziemnomorska roślinność i tętniące życiem ulice, które są dowodem bogatego życia kulturalnego wyspy.

WYMIENIAJ WALUTY TANIEJ

Wymiana w kantorach jest droga i niewygodna.

W podróżach korzystam z karty Curve i wymieniam waluty po kursie międzybankowym - czyli najtaniej, jak to możliwe. Korzystanie z karty jest darmowe.

Katedra La Seu

Najważniejszym zabytkiem miasta jest okazała katedra La Seu, która dominuje swoim imponującym kształtem nad miejską zabudową. Przewodniki bardzo trafnie opisują ją jako sprawiającą wrażenie wielkiego statku zacumowanego na miejskim wybrzeżu.

Katedra w Palma de Mallorca.

Katedra La Seu robi wrażenie m.in. dzięki wysokiej na 44 metry nawie głównej, która jest trzecią co do wysokości nawą spośród wszystkich kościołów na świecie.

Wnętrze projektowane m.in. przez Antonio Gaudiego - monumentalne, strzeliste wieżyczki i wielobarwne witraże sprawiają, że stojąc u stóp katedry czuję się do niej wielki szacunek. Dzięki swojemu położeniu tuż przy zatoce, katedra La Seu jest niezwykle fotogeniczna.

Pałac Królewski Almudaina

Naprzeciwko katedry, trochę w kontraście do władzy kościelnej, stoi reprezentujący władzę świecką pałac Almudaina. Historia budowy pałacu sięga czasów dominacji muzułmańskiej na tych terenach.

Szczegóły zwiedzania Pałacu Almudaina, ceny biletów i godziny otwarcia sprawdzisz na stronie internetowej pałacu. Warto kupić bilety przez internet, aby nie musieć czekać w kolejkach już na miejscu.

Po przejściu pałacu we władanie hiszpańskiej monarchii, przebudowano go na styl gotycki. Współcześnie budynek to połączenie gotyku ze śladami muzułmańskiej przeszłości, które nadal są widoczne w jego sylwestce.

ZWIEDZAJ MAJORKĘ WYGODNIEJ

Chcesz zaoszczędzić czas i poznać najciekawsze atrakcje

Kup mapkę z najważniejszymi punktami Majorki - plaże, atrakcje, zabytki, najlepsze kawiarnie, restauracje, interesujące muzea i... polecane noclegi.

Castel de Bellver

Palmę de Mallorca można mieć na widelcu wdrapując się na punkt widokowy przy Castel de Bellver. Zamek znajduje się wzgórzu dostępnym m.in. komunikacją miejską, polecam jednak półgodzinną wędrówkę z portu.

Po pierwsze - podczas podróży wypada się trochę zmęczyć i nie być zbyt wygodnickim, po drugie - trasa wiedzie przez park i jest po prostu bardzo przyjemna.

Natalka z zatoką Palma de Mallorca w tle.

Czternastowieczny zamek można zwiedzać (wstęp kosztuje 4€), ale jeśli odpuścimy i przesiedzimy chwilę na murku, spoglądając z wysoka na zatokę i zabudowania miasta, będziemy zdecydowanie zadowoleni.

Nieco bardziej leniwi turyści mogą rzucić okiem na zamek z pokładu turystycznego autobusu, którego trasa zahacza o to wzgórze. Polecam jednak wdrapać się na górę, bo widok na Morze Śródziemne i Palma de Mallorca będzie niezapomiany.


To jedyny czas, w którym to mieszkańcy miasta przeważają na ulicach i nadają miastu codzienne, spokojniejsze niż letnie, tempo. Im cieplej, tym bilans ten staje się dla nich mniej korzystny, aby w szczycie sezonu dać się w zupełności zdominować przez napływające z wszystkich krańców świata rzesze turystów.

Ulice Palma de Mallorca.

Zimowe temperatury sięgające 20°C, spokój i prawdziwość ulicznego życia powodują, że z wizyty w Palmie wyniosłem piękne wspomnienia. Latem jest tu znacznie bardziej tłoczno, ale to ma też oczywiście swój urok.

2. Zabytkowy pociąg z Palma de Mallorca do Soller i zabytkowy tramwaj do Port de Soller

Obok regularnych, służących dowozom mieszkańców wyspy do stolicy przewozów kolejowych, istnieje również kolejowo-tramwajowe połączenie z Palmy do Port de Soller, które jest dużą atrakcja turystyczną Majorki.

Podróż składa się w rzeczywistości z dwóch etapów. Pierwszy z nich, prowadzący z Palmy de Mallorca do Soller, pokonuje się pociągiem. Dalsza podróż do Port de Soller odbywa się już w zabytkowym tramwaju.

Bilety na przejazd zabytkowym pociągiem i tramwajem oraz szczegółowy rozkład jazdy wraz z cennikiem sprawdzisz na stronie przewoźnika. Bilety możesz kupić przez internet.

Tory kolejowe na Majorce

Wspaniałą zaletą kolejowej wycieczki do portu jest klimat, który udało zachować się w wykorzystywanych do przewozów pojazdach. Drewniane pudła pojazdów i siedzenia ociekają duchem początków XX wieku. Stacyjki rozmieszczone na trasie pociągu wyróżniają się kameralnymi, pięknie utrzymanymi budynkami dworcowymi.

Jednym z ciekawszych elementów infrastruktury jest niespełna 3-kilometrowy tunel zwany Tunel Major. Im cieplej na zewnątrz, tym przejazd przez ten tunel jest bardziej wyczekiwany przez turystów, szukających choć chwili z dala od palącego słońca.

Pociąg jedzie powoli, pozwalając się nacieszyć widokami i zarejestrować wszystko skrzętnie obiektywem kamery.

Na północy Majorki rozciąga się pasmo górskie Serra de Tramuntana. Warte ujęcia w planach zwiedzania są górskie miasteczka (Deià, Valldemossa), ale również piesze wycieczki po górach Serra de Tramuntana, które są pełne naturalnych punktów widokowych na całą wyspę. 

Stacja w Soller, na której następuje przesiadka z pociągu na tramwaj, obsadzona jest drzewkami cytrusowymi. Po pomarańcze i cytryny można też sięgnąć wprost z jadących wagonów, drzewka rosną tylko kilkanaście centymetrów od toru.

Widok na Port de Soller

Tramwaj łączący Soller z Port de Soller przejeżdża przez główny plac Soller, mijając tylko o włos wypełnione gośćmi ogródki restauracji. Wrażenia z takiego slalomu uliczkami miasta są niezapomniane, nawet pomimo wielkiego zatłoczenia tramwaju i poczucia bycia sardynką zamkniętą w drewnianej puszcze.

Z okien zabytkowego tramwaju zobaczysz najważniejszy zabytek Soller - kościół Església de Sant Bartomeu.

Trasa tramwaju na końcowym etapie przebiega wzdłuż wybrzeża, dostarczając widoków na Morze Śródziemne i otaczające miasteczko góry. Nadmorski bulwar pełen jest barów i restauracji, z których można skorzystać oczekując na powrotny kurs do Palmy.

Pozowanie na tle zatoki w Port de Soller

Stacja kolejowa w Palma de Mallorca, z której odjeżdżają, i do której przyjeżdżają pociągi z Soller, znajduje się przy Plaça d'Espanya. Z dworców przy tym placu odjeżdżają również pociągi i autobusy w ramach publicznego transportu zbiorowego wyspy.

Jedziesz za granicę? Zaoszczędź DUŻO na wymianie walut

Dzięki darmowej karcie Curve możesz wymieniać waluty za granicą po najniższym możliwym kursie, znacznie taniej niż wymiana pieniędzy w kantorze. Korzystanie z karty jest bezpłatne

Zamów ją za darmo - dodatkowo dostaniesz od Curve 50 zł na start!

3. Przylądek Cap de Formentor i latarnia morska

Pełen skalnych urwisk przylądek Cap de Formentor już w fazie planowania podróży był na szczycie mojej listy obowiązkowych miejsc do zobaczenia.

Trasa z Port de Pollença do Cap de Formentor liczy niespełna 20 km. Jest niezwykle malownicza - wije się w górę ostrymi zakrętami, co chwilę odsłaniając widok na kolejny fragment skalistego wybrzeża Morza Śródziemnego.

Widok z Port de Pollença

W miejscu docelowym wycieczki, na samym krańcu przylądka znajduje się latarnia morska. W jej budynku zaaranżowano niewielką restaurację i punkt z pamiątkami. Za przyzwoitą cenę można napić się tu dobrej kawy i przekąsić coś przed drogą powrotną.

Z okolic latarni morskiej rozciąga się piękny widok na pływające po morzu statki i na mniejszą sąsiadkę Majorki - wyspę Minorka. W dni z bardzo dobrą widocznością z przylądka widać wybrzeże kontynentalnej Hiszpanii.

Widok na Cap de Formentor

Woda w licznych zatoczkach okalających rejon przylądka jest niesamowicie przejrzysta. W wysokości kilkudziesięciu metrów byliśmy w stanie dostrzec pływające w niej ryby, co biorąc pod uwagę mój pogarszający się wzrok jest nie lada osiągnięciem. Góry stykające się z lazurową wodą Morza Śródziemnego - bajkowy widok.

W drodze powrotnej z przylądka Cap de Formentor warto zatrzymać się kilka razy, korzystając z przygotowanych punktów widokowych (np. Mirador d’es Colomer). Opisałem je szczegółowo w artykule o Cap de Formentor.

Pozowanie na tle Cap de Formantor

Jeśli nie próbowaliście jeszcze autostopu, to wycieczka na Cap de Formentor może być dobrym początkiem tej przygody. Trasa jest krótka, więc szanse na utknięcie w środku trasy bez nadziei na dalszą podwózkę są znikome.

Autobus nr 353 z Port de Pollença dociera do plaży (Playa de Formentor), 11 km od latarni morskiej. W razie, gdyby autostop naprawdę nam nie szedł, alternatywa na dotarcie z powrotem do miasta istnieje.

Nam udało się objechać wszystkie punkty widokowe i latarnię morską w ok. 3 godziny, robiąc przy okazji przerwę na kawę i szybki posiłek.

Nie wyjeżdżaj za granicę bez ubezpieczenia turystycznego

Przed podróżą wykup ubezpieczenie turystyczne. Koszty sprawdź za darmo w kalkulatorze - nie przekraczają kilku złotych dziennie i obejmują koszty leczenia COVID-19. 

Czytelnik bloga nie musiał płacić... 12 000 zł za jeden dzień pobytu w szpitalu w Dubaju dzięki temu, że wykupił wcześniej ubezpieczenie turystyczne.

4. Miasto Pollença (Kalwaria)

Resztę dnia spędziliśmy na zwiedzaniu uroczego miasteczka Pollença. To jedno z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas pobytu na Majorce.

Przewodnik Lonely Planet podsumował tę miejscowość niezwykle enigmatycznie: "Pollença is beautiful". Nie bez powodu odpoczywali tu między innymi Winston Churchill i Agatha Christie.

Kamienne domy i pierwotnie gotycki, a w XVIII w. gruntowanie przebudowany kościół Església de Nostra Senyora dels Àngels, okalają główny plac miasta - Placa Major.

Natalia w Pollenca

Zgodnie z hiszpańską tradycją, miejsce wypełnione jest kawiarenkami i restauracjami, które pozwalają cieszyć oko piękną architekturą miasta. Wszech otaczający kamień potęguje wrażenie przebywania w śródziemnomorskiej fortecy.

Gdy już zbierzemy siły po posiłku w przytulnej kafejce, warto wybrać się w nieco męczącą, lecz atrakcyjną widokowo wycieczkę do Kalwarii (Calvari).

Droga do niewielkiej kapliczki na szczycie wzgórza prowadzi przez 365 kamiennych schodów, rozpoczynając się tuż za głównym placem miasta.

Widok z Calvari w Pollenca

Pielgrzymi pokonują je na kolanach, my jednak zdecydowaliśmy się na bardziej cywilizowaną formę wspinaczki.

Trzeba pamiętać, żeby raz na jakiś czas obracać się i spoglądać w dal, aby nie przegapić rewelacyjnych widoków.

5. Górskie miasteczko Valdemossa

Valdemossa to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez polskich turystów. Przyciąga nas do niego historia Fryderyka Chopina i jego kochanki George Sand.

Główne atrakcje tego niewielkiego miasteczka to klasztor Real Cartuja de Jesus de Nazaret, dawny pałac króla Sancha i Muzeum Sztuki Współczesnej (Museu Municipal Art Contemporani), w którym będziesz mógł obejrzeć prace m.in. Pabla Picasso i Joana Miró.

W klasztorze zatrzymał się w 1838 r. Chopin i Sand, którzy spędzali zimę tego roku na Majorce - dzieląc czas między Palmę de Mallorca i właśnie Valdemossę.

Sprawdziłeś już koszty ubezpieczenia turystycznego Twojego wyjazdu?

Pamiętaj, żeby przed każdym wyjazdem za granicę wykupić ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź za darmo jego koszty. Ja nie płacę za nie więcej niż kilka złotych dziennie. 

6. Dodatkowe atrakcje, które warto zobaczyć na Majorce

Na Majorkę wpada się na weekend, ale również spędza się tutaj długie urlopy. Przygotowałem dla Ciebie dodatkową listę atrakcji, które warto odwiedzić, jeśli na wyspie spędzisz nieco więcej czasu.

W poszukiwaniu najlepszych, pięknych plaż, odsyłam Cię do mojej interaktywnej mapki Majorki, która będzie Twoim najlepszym pomocnikiem w zwiedzaniu wyspy.

 • wąwóz i potok Torrente de Pareis

Torrente de Pareis to nazwa malowniczego potoku biegnącego w wysokim wąwozie i uchodzącego do Morza Śródziemnego. Przepiękne miejsce - turkusowe jezioro, krystalicznie czysta woda, skalny tunel i piękna plaża.

 • Smocze Jaskinie - jaskinia Drac (Coves del Drac)

Długa na prawie 4 kilometry jaskinia krasowa z dużym, podziemnym jeziorem, po którym odbywają się turystyczne rejsy łódkami. W jaskini odbywają się koncerty muzyki poważnej - w tym z dorobku Chopina. Szczegóły zwiedzania Smoczych Jaskiń sprawdzisz na ich stronie internetowej.

ZWIEDZAJ MAJORKĘ WYGODNIEJ

Chcesz zaoszczędzić czas i poznać najciekawsze atrakcje

Kup mapkę z najważniejszymi punktami Majorki - plaże, atrakcje, zabytki, najlepsze kawiarnie, restauracje, interesujące muzea i... polecane noclegi.

Gdzie spać na Majorce? Propozycje noclegów

Majorka jest wyspą na tyle kompaktową, że można pozwolić sobie na zorganizowanie tylko jednej bazy wypadkowej - w Palma de Mallorca.

Jeżeli chcesz jednak część pobytu spędzić na wschodzie wyspy, to dobrymi miejscami na zorganizowanie noclegu są miasteczka Alcudia, Pollensa i Port de Pollensa.

Im dalej od środka sezonu, tym ceny noclegów na Majorce będą niższe. O tym, kiedy najlepiej jechać na Majorkę, przekonasz się w kolejnym akapicie.

Gdzie spać na Majorce?

BUDŻETOWO

El Josemari Hostel (Palma de Mallorca)

CECHY OBIEKTU
położony blisko centrum
nowoczesne, proste wyposażenie

WYGODNIE

Hotel Abelay
(Palma de Mallorca)

CECHY OBIEKTU
wysoki standard pokojów
w zasięgu spaceru od centrum

POZA STOLICĄ

Sol Port Soller
(Soller)

CECHY OBIEKTU
nowoczesny wystrój pokojów
300 metrów od plaży

Booking.com

Kiedy jechać na Majorkę?

Sezon turystyczny na wyspie trwa od maja do października, ale zdecydowanie najwięcej turystów odwiedza Majorkę w miesiącach wakacyjnych - w czerwcu, lipcu i sierpniu.

W wakacje bywa tu naprawdę gorąco. Średnie temperatury w lipcu i sierpniu dochodzą do 30 stopni Celsjusza.

Zimy są jednak bardzo ciepłe. W najchłodniejszym styczniu możemy liczyć na średnią temperaturę rzędu 14 stopni Celsjusza.

Nasza wyprawa na Majorkę przypadła na drugą połowę lutego i, w zależności od dnia, po wyspie chodziliśmy w krótkich rękawkach lub cienkich bluzach. Wieczory bywają wtedy zimne, więc pod ręką warto mieć kurtkę.

Zaletą podróżowania poza sezonem jest przede wszystkim kilkukrotnie mniejsza liczba turystów. Wtedy można odnieść wrażenie, że niektóre fragmenty wyspy ma się tylko dla siebie.

Czy zwiedzanie Majorki musi być drogie?

Trzy zimowe dni na Majorce to wystarczający czas, żeby odprężyć się w słońcu Balearów. Wyspa jest jednak na tyle rozległa, że na jej gruntowne, kompleksowe zwiedzanie potrzeba co najmniej 7 dni.

Majorka nie musi być droga, szczególnie poza sezonem. Trzeba tylko panować nad swoimi zachciankami i być odpornym na drogie, a niekoniecznie wartościowe, turystyczne produkty.

Poza stolicą brakuje budżetowych hosteli - jeśli chcemy zaoszczędzić, powinniśmy zdecydować się na tańsze noclegi w Palmie.

Majorka to nie tylko miejsce najlepszych imprez i lokalizacja willi najbogatszych Europejczyków. Wyspa to piękna przyroda i urocze, kameralne miasteczka, które zdecydowanie warto zobaczyć chociaż raz w życiu.

Jedziesz za granicę? Zaoszczędź DUŻO na wymianie walut

Dzięki darmowej karcie Curve możesz wymieniać waluty za granicą po najniższym możliwym kursie, znacznie taniej niż wymiana pieniędzy w kantorze. Korzystanie z karty jest bezpłatne

Zamów ją za darmo - dodatkowo dostaniesz od Curve 50 zł na start!

Jak dojechać z lotniska do Palmy de Mallorca?

Pośród wielu dostępnych opcji dojazdu z lotniska do stolicy Majorki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na transport zbiorowy wyspy.

Oferty taksówkarzy i shuttle busów mogą być nawet kilkukrotnie droższe od biletu na kursujący średnio co 16 minut autobus linii 1.

Za bilet jednorazowy na autobus kursujący pomiędzy lotniskiem a portem musimy przeznaczyć 5€. Mieszkańcy wyspy płacą tylko 1€, ale władze Majorki zaglądają w kieszenie turystów znacznie głębiej.

Trasa miejskiego autobusu nr 1 w Palma de Mallorca
Zaznaczono na zielono trasa autobusu nr 1 z lotniska do portu w Palma de Mallorca

Trasa autobusu wiedzie przez centrum Palmy de Mallorca i zatrzymuje się m.in. na przystanku przy stacji kolejowej Estació Intermodal, na której możemy się przesiąść do autobusów jadących do każdego zakątka wyspy.

Podróż do Hiszpanii - o czym powinieneś pamiętać?

Jak każda podróż za granicę, wyjazd do Hiszpanii wymaga odpowiednich przygotowań i zaplanowania kilku ważnych spraw. Pomyślałem więc, że przypomnę Ci najważniejsze kroki, o których warto pamiętać przed wyjazdem.

Zanim ruszysz na plaże Majorki, zerknij na listę ważnych kroków, o których powinieneś pamiętać przed podróżą do Hiszpanii. Zajmij się nimi odpowiednio wcześniej, żeby nie martwić się niepotrzebnie chwilę przed wyjazdem, że niektóre sprawy nadal nie są załatwione.

Sprawdź aktualne warunki wjazdu do Hiszpanii na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Znajdź tanie loty korzystając z multiwyszukiwarki Momondo.

Wykup ubezpieczenie podróży, a wcześniej sprawdź jego koszty w darmowym kalkulatorze.

Zamów darmową kartę Curve do taniej wymiany walut (i odbierz 50 zł na start).

Sprawdź wszystkie artykuły w kategorii Hiszpania, aby znaleźć inspiracje do zwiedzania.

Zarezerwuj noclegi w dobrych lokalizacjach, abyś wygodnie zwiedzał Hiszpanię.

Ciesz się wyjazdem! Życzę Ci udanej podróży

Majorka zasługuje na umieszczenie jej w Twoich planach podróży. Jeśli nie przepadasz za tłumami turystów - przyleć na wyspę poza sezonem. Mam nadzieję, że uda Ci zobaczyć wszystkie punkty, o których mówiłem w artykule. Udanego zwiedzania Majorki!

MAPKA ATRAKCJI I PLAŻ MAJORKI

Kup interaktywną mapkę atrakcji, najlepszych plaż, kawiarni i restauracji oraz wygodnych noclegów na Majorce.

Oszczędzaj czas na planowaniu z mapką atrakcji na telefonie.

Przydały Ci się moje wskazówki? Możesz wesprzeć moją pracę i bloga stawiając mi wirtualną kawę. Najniższa wpłata to 5 zł. Dziękuję Ci za docenienie mojej pracy! ;) 

Przygotuj się do podróży - praktyczne wskazówki

Ubezpieczenie podróży: nie wyjeżdżaj za granicę bez ubezpieczenia turystycznego. To po prostu nieodpowiedzialne. Sprawdź za darmo ceny i wybierz najlepsze ubezpieczenie.

Wymiana walutzamów darmową kartę, aby wymieniać waluty po najniższym dostępnym kursie i odbierz 50 zł w prezencie od razu, gdy skorzystasz z karty.

Rezerwacja noclegów: sprawdź moje sposoby na rezerwację tanich i sprawdzonych noclegów przez portal Booking.com

Poznaj ciekawe strony i aplikacjezapisz się na mój darmowy kurs mailowy i poznaj aplikacje i strony internetowe, z których korzystam w każdej podróży.

Odwiedź mój sklep internetowy: sprawdź moje ebooki z gotowymi trasami wędrówek po górach i mapki z atrakcjami miast, które ułatwią Ci zwiedzanie.

Co zabieram w każdą podróż? Zajrzyj do mojego plecaka

Przez ponad 10 lat podróżowania udało mi się skompletować zestaw ulubionych ubrań, sprzętu i akcesoriów, z którymi wyjeżdżam w moje podróże:

 • wygodne butyMerrell Moab 2 - sprawdzony model na zwiedzanie miasta, ale też dłuższe, górskie wędrówki po różnego rodzaju nawierzchniach,
 • plecakQuechua Arpenaz NH100 - korzystam z taniego modelu, który sprawdził się w każdych warunkach i mieści się do bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych,
 • duży plecak wyprawowyQuechua Forclaz 70 - w sam raz na dłuższe podróże; mieści się w nim wszystko, czego potrzebuję do komfortowego życia,
 • kurtkaOuthorn HOZ17 KUMT600 - polubiłem się z moją tą dwufunkcyjną kurtką; sprawdza się w zimie, a po odpięciu wewnętrznej warstwy również wiosną i jesienią,
 • ręcznik szybkoschnącyNabaiji XL 110x175 cm oraz Nabaiji S 39x55 cm - szybkoschnące ręczniki idealne, jeśli chcesz ruszyć rano w trasę z suchutkim ręcznikiem zajmującym mało miejsca,
 • termosCamelBak MultiBev - najlepszy termos, jakiego używałem; to butelka termiczna z odkręcanym kubkiem i silikonową pokrywką, 
 • telefon: iPhone 13 Pro + iPhone XS - dzięki temu zestawowi powstaje sporo zdjęć do artykułów i prawie wszystkie treści w social media; telefon to mój drugi mózg w podróży,

Kto jest autorem tego artykułu?

Portret Bartek Dziwak blog podróżniczy Bartekwpodrozy.pl

Autorem tekstu jest Bartek Dziwak - prowadzący blog podróżniczy Bartekwpodrozy.pl. Więcej informacji znajdziesz na stronach O mnie i Współpraca

 1. Polub Bartekwpodrozy.pl na Facebooku.
 2. Obserwuj @bartekwpodrozypl na Instagramie.
 3. Zapisz się na darmowy kurs mailowy "Niezbędnik podróżnika".
Skomentuj artykuł
guest

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
cross