Lecimy do Dubaju! 9 najczęściej zadawanych pytań przed podróżą

3 sierpnia 2021
(aktualizacja: 28 marca 2022)

Miłośniku podróży! Chcesz podróżować bez stresu i oszczędzić czas na planowaniu? Mogę Ci pomóc! Sprawdź, co przygotowałem dla Ciebie w sklepie Bartekwpodrozy.pl.

Wszystko wskazuje na to, że wybierasz się w podróż do Dubaju. To dobry wybór - Dubaj to interesujący kierunek, który łączy w sobie ogromny postęp technologiczny i nowoczesność z tradycją dawnego życia na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest łatwa do zaplanowania (m.in. dzięki nowemu, bezpośredniemu połączeniu PLL LOT z Warszawy na główne lotnisko w Dubaju), ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby ułatwić Ci ten etap, przygotowałem odpowiedzi na 9 najczęściej zadawanych pytań przed podróżą do Dubaju.

Co znajdziesz w artykule?

 • odpowiedzi na pytania, które nurtują turystów wybierających się do Dubaju,
 • praktyczne wskazówki dotyczące planowania podróży do Dubaju - wyboru najlepszych lotów i terminu wyjazdu,
 • informacje ważne w czasie pobytu w Dubaju, dotyczące wymiany walut, ubezpieczenia turystycznego,
 • wskazówki pomagające w planowaniu zwiedzania Dubaju i przemieszczaniu się po mieście.

Jak zabrać się do planowania podróży do Dubaju?

Jak do każdej innej podróży, do wyprawy do Dubaju trzeba się odpowiednio przygotować. Moją listę pytań uporządkowałem w taki sposób, abyśmy razem przeszli przez wszystkie etapy planowania. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie zapomniałeś o żadnym ważnym punkcie przygotowań.

Zaczniemy od znalezienia najwygodniejszego połączenia lotniczego i wyboru najlepszego terminu lotu. Zadbamy o dopełnienie wszystkich wymaganych formalności. Podpowiem Ci, jak najtaniej i najwygodniej wymienić walutę oraz uzasadnię, dlaczego nie warto wyjeżdżać za granicę bez wykupionego ubezpieczenia turystycznego.

Opowiem Ci nieco o kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i o tym, jakie wymagania stawia przed turystami. No i nie zapomnimy o najważniejszym, czyli o przygotowaniu najlepszego możliwego planu zwiedzania Dubaju.

Przed Tobą lista 9 najczęściej zadawanych pytań przed wyjazdem do Dubaju, uzupełniona o moje odpowiedzi i wskazówki.

WIELKA MAPKA ATRAKCJI DUBAJU

Kup interaktywną mapkę atrakcji, muzeów, plaż, świetnych kawiarni i restauracji oraz najlepszych noclegów w Dubaju.

Zwiedzaj Dubaj z wygodną mapką, która kosztuje... mniej niż kawa. 

Co warto wiedzieć przed podróżą do Dubaju? Oto 9 najczęściej zadawanych pytań przez Czytelników bloga

Podróże do krajów Bliskiego Wschodu były dla mnie zawsze kuszącą wizją. Pomimo, że ten zakątek świata dzieli od Polski tylko 6 godzin bezpośredniego lotu, różni się on od Europy w prawie każdym aspekcie.

Inny jest tam klimat, kultura, zupełnie inaczej wyglądają zabytki i atrakcje poszczególnych państw. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu wydają się jednak być bardziej niż Europejczycy otwarci na przybyszów z innych części globu - i to pomimo kultury, która wydaje nam się (często niesłusznie) dość hermetyczna.

Podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to dobry pomysł na pierwszą podróż na Bliski Wschód. Dubaj to jedno z najbardziej liberalnych miast muzułmańskiego Bliskiego Wschodu, w którym możesz stawiać swoje pierwsze kroki w eksploracji obszaru Zatoki Perskiej.

1. Jak najwygodniej dolecieć do Dubaju?

Dotarcie do Dubaju z Polski staje się coraz wygodniejsze. Liczący sobie ponad 3 miliony mieszkańców Dubaj jest obsługiwany przez dwa międzynarodowe lotniska:

 • port lotniczy Dubai International Airport (DXB),
 • port lotniczy Dubaj Al Maktum International Airport (DWC).

Głównym lotniskiem Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest lotnisko Dubai International Airport (DXB) leżące w północnej części miasta. To jedno z największych lotnisk świata. Jego dużą zaletą jest bardzo korzystne położenie na mapie Dubaju - tuż przy popularnych wśród turystów dzielnicach Deira i Bur Dubai.

Ten port lotniczy to przy okazji jeden z głównych hubów przesiadkowych dla osób podróżujących z Europy do wschodniej Azji. Wielu pasażerów wykorzystuje czas na przesiadkę, aby zwiedzić główne atrakcje Dubaju. Lotnisko jest połączone z resztą miasta linią naziemnego metra.

Lotnisko Dubaj podróż

Od września 2021 r. na główny port lotniczy Dubaju (DXB) będą latać samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy. To najbardziej komfortowa opcja na dostanie się do Dubaju z Polski. Połączenie będzie realizowane 3 razy w tygodniu.

TrasaWylotPrzylotDni kursowania
Warszawa WAW - Dubaj DXB7:4015:25wtorki, czwartki, niedziele
Dubaj DXB - Warszawa WAW17:1521:35 wtorki, czwartki, niedziele

Szczegółową ofertę lotów z Warszawy do Dubaju możesz sprawdzić klikając w przycisk poniżej. Odwiedzaj tę stronę regularnie, aby znaleźć dogodny termin podróży i dobrą cenę biletów.

Drugie z lotnisk Dubaju - Dubaj Al Maktum International Airport (DWC), leży znacznie dalej od centrum, w południowej części miasta. Jest obsługiwane przez tanich przewoźników lotniczych.

Dojazd do lotniska jest trudniejszy, bo nie dociera tutaj linia metra. Po drodze trzeba się przesiadać do autobusu, co może być mniej wygodne, jeśli będziesz podróżował z dużym bagażem.

Wskazówki dojazdu z dubajskich lotnisk do centrum miasta znajdziesz w sekcji "Jak dojechać z lotnisk do centrum Dubaju" innego z moich artykułów o tym mieście.

2. Kiedy najlepiej lecieć do Dubaju?

Pogoda z Zatoce Perskiej potrafi być dużym wyzwaniem dla turystów. Skoro w trakcie tutejszej zimy, od grudnia do lutego temperatury oscyluje wokół 20°C, to możesz się tylko domyślać, co dzieje się tutaj latem.

Najlepszymi miesiącami do planowania podróży do Dubaju są marzec i kwiecień oraz październik i listopad. Średnia temperatura nie przekracza wtedy 30°C, co w warunkach Zatoki Perskiej stanowi bardzo komfortowe warunki do zwiedzania.

wieże wiatrowe podróż do Dubaju

Deszcz w Dubaju jest rzadkością - jeśli już się pojawia, to raczej w miesiącach zimowych.

Wysoka temperatura może początkowo odstraszać od podróży do Dubaju, ale do gorąca można w miarę szybko przywyknąć. W rejonie Zatoki Perskiej nigdzie nie będzie to łatwiejsze, niż właśnie w Dubaju. Pomagają w tym klimatyzowane przystanki autobusowe, stacje metra, nadziemne przejścia nad ulicami i wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej.

Klimatyzacja tutaj to absolutny standard również w hotelach i restauracjach - nawet tych niepozornie wyglądających knajpkach w starej części Dubaju.

3. Jakie są zasady wjazdy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla Polaków? Jakich dokumentów potrzebuję?

Obywatele Polski mogą wjechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) na podstawie ważnego paszportu. Władze wymagają, żeby paszport był ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jeśli planujesz wjechać do ZEA np. 1 czerwca, paszport powinien być ważny przynajmniej do 1 grudnia.

Jako obywatel Polski, nie potrzebujesz wyrabiać wcześniej wizy, aby wjechać na teren ZEA. Możesz legalnie przebywać na terenie kraju przez 90 dni. Nie ma możliwości wjazdu do ZEA na podstawie dowodu osobistego.

Podróż do Dubaju pytania i odpowiedzi wieżowce

Nie ma formalnych przeszkód, żebyś w czasie oczekiwania na przesiadkowy samolot w Dubaju wyszedł z lotniska i zwiedził kawałek miasta. Zdecydowałbym się jednak na to tylko w przypadku, gdy między Twoimi lotami jest min. 7-8 godzin przerwy.

Wychodząc z lotniska otrzymasz pieczątkę wjazdową do ZEA, a wracając na nie i przechodząc przez odprawę paszportową - pieczątkę wyjazdową.

Szczegółowe i aktualne informacje na temat obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa znajdziesz na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pamiętaj, że zasady te mogą się zmieniać dynamicznie - sprawdź je jak najbliżej daty podróży do Dubaju.

Gdzie spać w Dubaju?

CECHY OBIEKTU
leży w dzielnicy Dubai Marina
bliskość stacji metra

CECHY OBIEKTU
nowocześnie urządzone pokoje
bliskość stacji metra

CAŁY APARTAMENT

Citadines Metro Central

CECHY OBIEKTU
dostępny aneks kuchenny
bliskość stacji metra

4. Jaką walutę zabrać do Dubaju? W jaki sposób wymienić pieniądze?

Walutą obowiązującą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dirham oznaczany jako AED. Waluta ta bywa dostępna w polskich kantorach, ale kursy wymiany są zazwyczaj niekorzystne.

Najrozsądniejszym wyjściem będzie skorzystanie z darmowych kart walutowych, które pozwolą Ci na wymianę złotówek na dirhamy po najlepszym, międzybankowym kursie wymiany. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest karta Revolut (korzystałem z niej z powodzeniem), ale ja polecam Ci również przetestowanie karty Curve.

Z karty Curve korzystasz dokładnie tak samo, jak z Twoich innych kart bankowych. Możesz za jej pośrednictwem wypłacić pieniądze w dubajskich bankomatach albo dokonywać płatności kartą. W Dubaju działa sporo bankomatów, a płatności bezgotówkowe są bardzo popularne.

Jedziesz za granicę? Zaoszczędź DUŻO na wymianie walut

Dzięki darmowej karcie Curve możesz wymieniać waluty za granicą po najniższym możliwym kursie, znacznie taniej niż wymiana pieniędzy w kantorze. Korzystanie z karty jest bezpłatne

Zamów ją za darmo - dodatkowo dostaniesz od Curve 50 zł na start!

W aplikacji Curve podpinasz do karty Curve swoje inne karty wydane przez polskie banki. Curve działa jako pośrednik, wymieniając złotówki automatycznie, po najtańszym dostępnym kursie. Nie płacisz przy tym żadnych prowizji i dodatkowych opłat.

Jeśli nie chcesz jechać do Dubaju zupełnie bez gotówki, wymień w polskim kantorze niewielką kwotę (np. tylko na 1. dzień pobytu), a resztę wypłać z bankomatu przy pomocy darmowej karty Curve i/lub Revolut.

5. Czy przed wyjazdem do Dubaju powinienem wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Odpowiedź jest krótka - zdecydowanie tak. Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek podróży zagranicznej bez wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego. Podróż bez ubezpieczenia to pakowanie się w kłopoty na własne żądanie.

Wieżowce Downtown Dubaj podróż do Dubaju

Wyjeżdżając z Polski, przestajesz być objęty ubezpieczeniem zdrowotnym zapewnianym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostajesz więc bez opieki - gdy pojawi się konieczność skorzystania z pomocy medycznej, musisz pokryć w 100% jej koszty.

Ten problem jest szczególnie dotkliwy w krajach z drogą opieką medyczną - np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie zapomnij więc o tym, aby przed podróżą do Dubaju wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Jego koszty to zazwyczaj kilka złotych za dzień ubezpieczenia - na tyle mało, żebyś zupełnie nie odczuł tego wydatku w bilansie podróży.

Nie wyjeżdżaj za granicę bez ubezpieczenia turystycznego

Przed podróżą wykup ubezpieczenie turystyczne. Koszty sprawdź za darmo w kalkulatorze - nie przekraczają kilku złotych dziennie i obejmują koszty leczenia COVID-19. 

Czytelnik bloga nie musiał płacić... 12 000 zł za jeden dzień pobytu w szpitalu w Dubaju dzięki temu, że wykupił wcześniej ubezpieczenie turystyczne.

6. Jak należy się zachowywać w kraju muzułmańskim? Jakie ubrania powinienem wziąć w podróż?

Pamiętaj, że przyjeżdżając do Dubaju trafiasz do miasta należącego do zupełnie innego kręgu kulturowego, niż ten europejski. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, w którym zdecydowaną większość stanowi odłam sunnicki.

Pomimo, że Dubaj to jedno z najbardziej liberalnych miast muzułmańskich, turystów obowiązują pewne specyficzne dla tej religii wymogi. Szczęśliwie, napływ ludności z Europy i Stanów Zjednoczonych spowodował, że lokalna społeczność jest dla obcokrajowców bardziej wyrozumiała.

Zaleca się, aby kobiety zasłaniały nogi, ramiona i dekolt. W meczetach dodatkowo wymagane jest zasłonięcie włosów. Generalnie kobiety w kulturze muzułmańskiej powinny stale zasłaniać włosy, ale w Dubaju ten wymóg nie jest mocno respektowany.

Mężczyźni nie powinni odsłaniać publicznie kolan - krótkie spodenki nie są więc mile widziane. Turyści nie zawsze stosują się do tego wymogu. Gdy po kilku dniach w mieście widziałem setki mężczyzn w krótkich spodenkach, sam zacząłem je nosić.

Etihad Museum Dubaj

Dostosuj rodzaj ubrań, które zabierzesz do Dubaju, do rodzaju planowanej aktywności. Jeśli wybierasz się późną wiosną czy wczesną jesienią na pustynię, zadbaj o nakrycie głowy i jasne, przewiewne ubrania. Temperatura może być wtedy trudna do zniesienia.

Gdy masz zamiar podróżować do Dubaju ze swoim partnerem/partnerką, utrzymuj raczej, że jesteście małżeństwem. Duża część hoteli wymaga okazania aktu małżeństwa, aby zakwaterować parę w jednym pokoju. Na szczęście nietrudno znaleźć obiekty, które nie zwracają na to uwagi.

Związki homoseksualne są w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prawnie zakazane. Za utrzymywanie takich relacji grozą surowe konsekwencje, włączając w to karę śmierci.

Alkohol i narkotyki to substancje zakazane. Trunki nie są dostępne w restauracjach i sklepach - poza kilkoma wybranymi restauracjami hotelowymi i wyspecjalizowanymi sklepami. Aby kupić w nich alkohol, wymagane jest specjalne zezwolenie. Posiadanie i spożywanie narkotyków jest zagrożone karą śmierci.

ZWIEDZAJ DUBAJ WYGODNIEJ

Chcesz zaoszczędzić czas

Kup mapkę z ponad 100 najważniejszymi punktami Dubaju - atrakcje, plaże, kawiarnie, restauracje, punkty widokowe, muzea i... polecane noclegi.

7. Co warto zobaczyć w Dubaju? Jak przygotować najlepszy plan zwiedzania?

Dubaj to rozległe miasto, które zajmuje stosunkowo wąski, ale długi na kilkanaście kilometrów pas wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej. Miasto najlepiej zwiedzać dzielnica po dzielnicy, aby uniknąć niepotrzebnego i czasochłonnego przemieszczenia się między jego końcami.

Każda dzielnica oferuje dość odmienny rodzaj atrakcji. Generalnie Dubaj można w myślach podzielić na dwie części. Nowoczesne miasto pełne wysokich budynków zajmuje południową i środkową część miasta. Na północy istnieje stara, zabytkowa część Dubaju o niskiej zabudowie, skupiona dookoła Dubai Creek.

Przygotowałem dla Ciebie szczegółowy przewodnik po zwiedzaniu atrakcji Dubaju. Miłośnicy nowoczesnej architektury odnajdą się głównie w dzielnicach Dubai Marina i Downtown Dubai. Jeśli wolisz historyczny Dubaj, to spodoba Ci się w dzielnicach Deira i Bur Dubai.

8. Jak poruszać się po Dubaju?

Dubaj to miasto zaprojektowane w taki sposób, aby być wygodnym przede wszystkim dla osób poruszających się samochodem. Ulice Dubaju są szerokie i pełne pasów ruchu, a przejścia dla pieszych przecinają je dość rzadko.

Transport miejski w Dubaju opiera się na naziemnym, zdalnie obsługiwanym metrze oraz sieci autobusów. Pociągi metra poruszają się po mieście bez maszynistów, łącząc ze sobą w pełni klimatyzowane stacje.

Metro Dubaj linia kolejowa
Wijące się między dubajskimi wieżowcami linii samoczynnego, nadziemnego metra

Transport jest zorganizowany w taki sposób, że konieczność przebywania w upale jest ograniczona do minimum. Klimatyzowane są nie tylko stacje metra, ale również przystanki autobusowe i nadziemne przejścia dla pieszych.

W artykule o tym, co powinieneś wiedzieć przed podróżą do Dubaju szczegółowo opisałem transport miejski w Dubaju. Zerknij do artykułu, aby dowiedzieć się więcej o rodzajach biletów na komunikację miejską i o tym, jak wygodnie przemieszczać się między kolejnymi atrakcjami.

Popularną formą przemieszczania się po Dubaju jest też korzystanie z taksówek. Sprawdzają się najlepiej na krótkie i średnie odległości. Jeśli masz do przejechania całe miasto, znacznie taniej (i prawdopodobnie szybciej) będzie Ci skorzystać z metra, a później dojechać do konkretnego miejsca autobusem lub taksówką.

9. Jak oszczędzić na kosztach dostępu do Internetu?

Zarówno w zwiedzaniu, jak i w poruszaniu się po Dubaju pomoże Ci lokalna karta SIM w Twoim telefonie. Opłaty za dostęp do Internetu przy użyciu polskich kart są ogromne (nie obowiązuje tutaj w końcu zasada taniego roamingu znana z krajów Unii Europejskiej), więc zadbaj o zakup lokalnej karty najlepiej już na lotnisku.

Na obu dubajskich lotniskach działają punkty prowadzone przez operatorów telefonii komórkowej. Poszukaj np. stoiska firmy Etisalat i poproś o odpowiedni pakiet internetowy. Prawdopodobnie nie będziesz potrzebował pakietów minut i SMSów - zwróć więc uwagę na tę ofertę, która daje Ci jak największy pakiet dostępu do sieci.

Poproś przy okazji, aby pracownik skonfigurował dostęp do Internetu na Twoim telefonie. Nie jest to trudne - o ile zrozumiesz komunikaty otrzymywane SMSami w języku arabskim. Ja się tego nie podjąłem i zaufałem pracownikowi. Usługa jest zupełnie darmowa.

Gdzie spać w Dubaju?

CECHY OBIEKTU
leży w dzielnicy Dubai Marina
bliskość stacji metra

CECHY OBIEKTU
nowocześnie urządzone pokoje
bliskość stacji metra

CAŁY APARTAMENT

Citadines Metro Central

CECHY OBIEKTU
dostępny aneks kuchenny
bliskość stacji metra

Podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - o czym powinieneś pamiętać?

Jak każda podróż za granicę, wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymaga odpowiednich przygotowań i zaplanowania kilku ważnych spraw. Wypisałem więc poniżej wszystkie ważne kroki, o których powinieneś pamiętać przed podróżą do ZEA.

Sprawdź aktualne warunki wjazdu do ZEA na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Znajdź tanie loty korzystając z multiwyszukiwarki Momondo.

Wykup ubezpieczenie podróży, a wcześniej sprawdź jego koszty w darmowym kalkulatorze.

Zamów darmową kartę Curve do taniej wymiany walut (i odbierz 50 zł na start).

Sprawdź wszystkie artykuły w kategorii ZEA, aby znaleźć inspiracje do zwiedzania.

Zarezerwuj noclegi w dobrych lokalizacjach, abyś wygodnie zwiedzał kolejne punkty ZEA.

Ciesz się wyjazdem! Życzę Ci udanej podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Lista najczęściej zadawanych pytań przed podróżą do Dubaju powstała na podstawie komentarzy i wiadomości, które dostaję od Was na blogu oraz przez Facebooka i Instagrama. Po lekturze tego artykułu, Twoje przygotowania do podróży po Dubaju będą znacznie łatwiejsze. Dzięki bezpośredniemu połączeniu LOT-u z Warszawy na główne lotnisko Dubaju (DXB), wyprawa do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jeszcze nigdy nie była dla Polaków tak komfortowa. Warto wykorzystać te sprzyjające warunki - życzę Ci więc udanego poznawania tego pięknego miasta!

Artykuł powstał we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Przygotuj się do podróży za granicę - praktyczne wskazówki

Ubezpieczenie podróży: nie wyjeżdżaj za granicę bez ubezpieczenia turystycznego. To po prostu nieodpowiedzialne. Sprawdź za darmo ceny i wybierz najlepsze ubezpieczenie.

Wymiana walutzamów darmową kartę, aby wymieniać waluty po najniższym dostępnym kursie i odbierz 50 zł w prezencie od razu, gdy skorzystasz z karty.

Rezerwacja noclegów: sprawdź moje sposoby na rezerwację tanich i sprawdzonych noclegów przez portal Booking.com

Rozsądne pakowanie się: poznaj moje wskazówki na temat pakowania się w minimalistyczny sposób. Dzięki temu nie będziesz dźwigać niepotrzebnych kilogramów. 

Poznaj ciekawe strony i aplikacjezapisz się na mój darmowy kurs mailowy i poznaj aplikacje i strony internetowe, z których korzystam w każdej podróży.

Odwiedź mój sklep internetowy: sprawdź moje ebooki z gotowymi trasami wędrówek po górach i mapki z atrakcjami miast, które ułatwią Ci zwiedzanie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Możesz wesprzeć moją pracę stawiając mi wirtualną kawę. Najniższy możliwy datek to 5 zł. Dziękuję Ci z góry za docenienie mojej pracy! ;) 

Co zabieram w każdą podróż? Zajrzyj do mojego plecaka

Przez ponad 10 lat podróżowania udało mi się skompletować zestaw ulubionych ubrań, sprzętu i akcesoriów, z którymi wyjeżdżam w moje podróże. Lista poniżej to ściągawka, z której możesz skorzystać. 

 • wygodne buty: mój sprawdzony model na zwiedzanie miasta, ale też dłuższe, górskie wędrówki po różnego rodzaju nawierzchniach to Merrell Moab 2,
 • plecak: korzystam z taniego modelu Quechua Arpenaz NH100, który sprawdził się w każdych warunkach i bez problemu mieści się do bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych,
 • duży plecak wyprawowy: na dłuższe podróże w dalsze zakątki świata zabieram plecak Quechua Forclaz 70, w którym mieści się wszystko, czego potrzebuję do komfortowego życia,
 • ręcznik szybkoschnący: tu również sprawdza się tani, wytrzymały model Nabaiji XL 110x175 cm, którym da się wytrzeć dorosły mężczyzna + mały Nabaiji S 39x55 cm do wycierania rąk i twarzy,
 • termos: najlepszym termosem, jakiego używałem jest butelka termiczna CamelBak MultiBev z odkręcanym kubkiem i silikonową pokrywką - idealnie dla dwóch osób, 
 • telefon: Stories na Instagram oraz część zdjęć dostępnych na blogu to efekt mojej współpracy z telefonem iPhone XS, który w podróży jest moim drugim mózgiem,
 • dron: na świat z góry patrzę dzięki kompaktowemu, ważącemu raptem 249 g dronowi DJI Mavic Mini z zestawem Fly More Combo, który mieści się i w bagażu podręcznym, i w kieszeni, 

Kto jest autorem tego artykułu?

Portret Bartek Dziwak blog podróżniczy Bartekwpodrozy.pl

Autorem tekstu jest Bartek Dziwak - prowadzący blog podróżniczy Bartekwpodrozy.pl. Więcej informacji znajdziesz na stronach O mnie i Współpraca

 1. Polub Bartekwpodrozy.pl na Facebooku.
 2. Obserwuj @bartekwpodrozypl na Instagramie.
 3. Zapisz się na darmowy kurs mailowy "Niezbędnik podróżnika".

ARTYKUŁ PRZECZYTANY?
NALEŻY SIĘ NAGRODA! 

W podziękowaniu mam dla Ciebie kod rabatowy CZYTELNIK na 10% ZNIŻKI w moim sklepie.

 Znajdziesz tam praktyczne ebooki z planami górskich wędrówek i interaktywne mapy atrakcji miast.

Skomentuj artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
cross