Jeden dzień w Dubaju, czyli 11 pomysłów na wycieczki

Aktualizacja: 5 grudnia 2023 r.
Dubaj na jeden dzień co robić wycieczki jednodniowe
Dubaj na jeden dzień co robić wycieczki jednodniowe

Przygotowałem listę 11 pomysłów na Dubaj w jeden dzień, z których możesz ułożyć plan na krótki pobyt, ale też zaplanować aktywności na kolejne dni. Opowiem, co warto zrobić w mieście i jakie jednodniowe wycieczki z Dubaju wziąć pod uwagę. Atrakcji wystarczy na wiele dni zwiedzania – przez to wybranie czegoś na jeden dzień w Dubaju wcale nie jest łatwe. Po moich doświadczeniach z podróży mam jednak trochę pomysłów.

W artykule pokazuję kilka darmowych miejsc i aktywności z listy najciekawszych atrakcji Dubaju oraz warte uwagi jednodniowe wycieczki w okolice Dubaju. Założyłem, że chcesz dobrze wykorzystać czas i zaplanować dzień tak, aby zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca w tej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

1. Zobacz dzielnicę Dubai Marina w czasie rejsu jachtem

Dubai Marina to dzielnica leżąca na południowym zachodzie miasta, którą możesz kojarzyć ze zdjęć błękitnej wody i drogich jachtów z lasem wieżowców w tle. To jedna z tych dzielnic Dubaju, w której czuje się europejskiego ducha i gdzie turyści pojawiają się, żeby zobaczyć życie miasta w pigułce. Pomysł na zwiedzanie to spacer wzdłuż wybrzeża kanału Dubai Marina z widokiem na łódki, a potem przejście przez deptak The Walk w stronę popularnej plaży JBR Open Beach.

Gąszcz wysokich wieżowców i leżącą tuż obok Zatokę Perską możesz oglądać z poziomu ulicy. Popularną i dość unikalną perspektywą jest zwiedzanie Dubai Marina w trakcie rejsu jachtem. Łodzie wypływają z Dubai Marina Harbour, a niektóre kursy zahaczają m.in. o okolice hotelu Burj Al Arab czy sztuczną wyspę Palm Jumeirah w kształcie palmy. To dobra okazja żeby skorzystać z tak ładnego położenia miasta.

Dubai Marina dubaj w jeden dzień

Do wyboru jest kilka wariantów takiej wycieczki:

  • poranny (od 11:00) oraz wieczorny rejs (od 19:45) – krótka trasa, w czasie której zobaczysz Dubai Marina z poziomu wody i dotrzesz pod największy na świecie diabelski młyn Ain Dubai. Dobra opcja dla rodzin z dziećmi, bo młodsi w czasie krótszej wyprawy nie zdążą się nią znudzić. ;)
  • rejs o zachodzie słońca (od 16:30) – trzygodzinna trasa, która jest moim zdaniem najciekawszą propozycją, bo jacht dociera m.in. pod Burj Al Arab, wyspę Bluewaters, a kluczem programu jest oglądanie zachodu słońca z łodzi.

W trakcie tych rejsów jesteś pod opieką polskojęzycznego opiekuna, więc nawet w przypadku nieznajomości angielskiego, nie będzie problemu z barierą językową. Po rejsie możesz przejść się na plażę Marina Beach i zrobić sobie zdjęcie w wodzie z piaskiem i potężnymi wieżowcami w tle albo zajrzeć do restauracji przy deptaku The Walk, gdzie możesz spróbować kuchni z przeróżnych zakątków świata. Uwaga – niektóre knajpy nie są tanie. ;)

Lista rzeczy przed podróżą do Dubaju

Loty z Polski do Dubaju: najlepiej sprawdzić i porównać najtańsze loty z Polski do Dubaju w konkretnym terminie – im wcześniej, tym lepiej. 

Transfer z lotniska w Dubaju: metrem z lotniska DBX albo autem wynajętym na lotnisku (daje elastyczność i pozwala zobaczyć atrakcje poza Dubajem).

Ubezpieczenie podróży: do kupienia jeszcze przed wyjazdem polisa pokrywająca koszty leczenia i opieki (również w razie drobnych wypadków).

Dobre noclegi w Dubaju: Citadines Metro Central Apartments (apartamenty blisko stacji metra), City Avenue Al Reqqa Hotel (hotelowy standard), Green Sky Hostel (budżetowy hostel).

Tania wymiana waluty: można używać polskiej karty bankowej (możliwe duże prowizje) albo zamówić darmową kartę Curve do tańszej wymiany (dają 50 zł bonusu po pierwszych transakcjach).

Atrakcje Dubaju na telefonie: ułatwiająca zwiedzanie mapa z atrakcjami Dubaju na telefon i komputer.

2. Wybierz się na wycieczkę po wystawowym terenie EXPO City

Kilka lat temu cały Dubaj stawał na głowie, żeby organizowana w mieście światowa wystawa Expo 2020 była najlepszą tego typu imprezą w historii. Impreza nie miała szczęścia i ze znanych wszystkim powodów, trzeba ją było przesunąć o rok tak, że otwarto ją w październiku 2021 r. Rozmach budowy był potężny – budynki wystawowe i nowa dzielnica Expo City zajęły ponad 450 hektarów wyrwanych pustyni.

Dubaj przed wystawą przedłużył linię metra tak, aby można nią było dojechać na teren Expo 2020. Wsiądź do pociągu czerwonej linii metra i dojedź do końcowej stacji EXPO 2020 Metro Station. Pociągi metra w Dubaju kursują automatycznie, bez maszynistów – możesz więc zająć miejsce na samym początku i podziwiać tory przed sobą. ;)

Teren po pierwszej w historii wystawie Expo organizowanej na Bliskim Wschodzie nie umarł po zakończeniu się imprezy i teraz stał się jedną z ważnych, nowych atrakcji Dubaju. Wstęp na teren wystawy jest darmowy, więc po wyjściu ze stacji metra możesz od razu ruszyć na poszukiwania czynnych pawilonów. Zniknęły już pawilony poszczególnych państw, ale zostały te ogólne:

  • Alif – Pawilon Mobilności (Alif – The Mobility Pavilion) – wystawa na temat ruchu i mobilności w połączeniu z technologią, zajmuje ciekawy budynek o bryle rozszerzającej się ku górze,
  • Terra – Pawilon Zrównoważonego Rozwoju (Terra – The Sustainability Pavilion) – pawilon skupiający się na relacji człowieka z planetą, jego wpływie na zmieniające się środowisko i zerwaniu przywiązania do konsumpcjonizmu, co w Dubaju brzmi dość groteskowo ;)
  • Pawilon Kobiet (Women’s Pavilion) – obowiązkowy punkt dla osób, które chcą dokładnie poznać rolę kobiet w rozwoju ludzkości i zweryfikować, na jaki przekaz w tym temacie można liczyć w realiach Bliskiego Wschodu,
  • Stories of Nations – pamiątka po obecności przeróżnych krajów na targach Expo 2020. Barwna ekspozycja pokazuje szereg przedmiotów, które uczestnicy wystawy pozostawili w Dubaju po zakończeniu się imprezy z myślą o stworzeniu właśnie tej ekspozycji.
Expo 2020 Dubai co robić w jeden dzień wycieczki jednodniowe
Pawilon Zrównoważonego Rozwoju to jedna z wielu widowiskowych budowli na terenie Expo 2020

Po terenie wystawy poruszasz się za darmo, ale wstęp do poszczególnych pawilonów jest płatny – na stronie Expo możesz kupić bilety wstępu. Kupowanie wejściówek do wszystkich pawilonów może kosztować dość sporo, więc jeśli mógłbym coś zarekomendować – polecam pawilony Stories of Nations i Pawilon Mobilności, które wydają mi się najciekawsze. Przygotuj się na sporo chodzenia, bo teren wystawy jest rozległy.

Nie pomijałbym też dość unikalnej w pustynnym otoczeniu i darmowej atrakcji, czyli… potężnego wodospadu Surreal Water Feature, wyglądającego z góry jak krater wulkanu. Odbywają się tutaj regularnie pokazy wody i ognia zsynchronizowane z muzyką. Moim zdaniem są bardziej widowiskowe od tych przy Dubai Mall, ale jeśli masz czas – warto zobaczyć oba. Na teren wystawy i tę część Dubaju możesz spojrzeć z tarasu widokowego Garden In The Sky.

3. Wjedź na Burj Khalifa i zobacz wieczorny pokaz fontann przy Dubai Mall

Będąc w Dubaju nie wypada nie zajrzeć do dzielnicy Downtown Dubai, której najważniejszą atrakcją jest najwyższy na świecie wieżowiec Burj Khalifa. Jego długość przekracza 800 metrów (to tak, jakbyśmy postawili na sobie mniej więc cztery Pałace Kultury i Nauki albo wrocławski wieżowiec Sky Tower) i widać go z każdego zakątka miasta. Można też spojrzeć na miasto z jego perspektywy, wjeżdżając na tarasy widokowe na 124. i 125. piętrze Burj Khalifa.

Bilety wstępu na Burj Khalifa możesz kupić w dwóch wariantach – droższym na piętra 152, 153 i 154 oraz tańszych na poziomu 124 i 125. Możesz zrobić to przez stronę podrozezhubertem.pl – bilety są tam tańsze od tych z oficjalnej strony. 

W dzielnicy Downtown Dubai dominuje strzelista bryła Burj Khalifa, ale to nie jedyna ciekawa atrakcja tej okolicy. U stóp wieżowca stoi ogromne centrum handlowe Dubai Mall – jedno z największych takich miejsc na świecie z ponad 1200 sklepami i 120 restauracjami. Wieczorami na placu między centrum a wieżowcem Burj Khalifa, możesz obejrzeć pokaz multimedialnych fontann Dubai Fountain, których show w takt muzyki odbywa się na tafli sztucznego jeziora Burj Lake.

Pokazy multimedialnych fontann przy Burj Khalifa możesz zobaczyć codziennie. Pierwszy pokaz zaczyna się o 18:00, a potem dzieje się co 30 minut aż do 22:30 włącznie. Każdy pokaz to inna piosenka, więc możesz zostać tu na kilku. Atrakcja jest całkowicie bezpłatna.

Tuż obok fontanny działa kolejne centrum handlowe Souk Al Bahar (Bazar Żeglarza) stylizowane na dawny, arabski bazar. To nowoczesne miejsce, więc nie spodziewaj się tutaj tak autentycznych przeżyć jak w starszych dzielnicach Deira czy Bur Dubai, ale warto tutaj zajrzeć chociażby dla kawy z mlekiem wielbłąda. Szczerze – mi zupełnie nie smakowała, ale smaki to kwestia całkowicie indywidualna, więc polecam spróbować i przekonać się na własnej skórze.

4. Poznaj główne atrakcje Starego i Nowego Dubaju z polskim przewodnikiem

Podróż po Dubaju na własną rękę może zająć sporo czasu. Mój artykuł o najciekawszych atrakcjach Dubaju pomoże Ci samodzielnie zaplanować zwiedzanie, ale nie w każdym przypadku możesz mieć na to czas i ochotę. Jeżeli nie chcesz brać tego na siebie, możesz skorzystać z wycieczki po Dubaju z polskim przewodnikiem i dotrzeć do zakątków, które mógłbyś pominąć spacerując po mieście samemu.

Kiedyś lubiłem wszystko zwiedzać sam, ale coraz mocniej doceniam ciekawe opowieści snute przez lokalnych przewodników. Jest wtedy sporo okazji to podpytania o kulisy życia w mieście i codzienność, która może umknąć zwiedzając tylko popularne turystyczne zakątki. Możesz skorzystać z dwóch wariantów wycieczki, które organizuje polskie biuro podróży w Dubaju – spacer po Starym Dubaju albo Nowym Dubaju. Klimat obu wycieczek jest zupełnie inny – tradycyjna atmosfera ściera się z nowoczesnością.

W ramach wycieczki po Starym Dubaju, czyli dzielnicach leżących przy kanale Dubai Creek, pójdziesz na spacer wśród tradycyjnych arabskich targów i przepłyniesz się tradycyjną abrą na drugą stronę kanału. Zajrzysz na Targ Złota (gdzie możesz oczywiście zrobić zakupy) i stragany z lokalnymi przyprawami oraz zobaczysz Dubai Fort, czyli najstarszy budynek miasta z końcówki XVIII wieku. Spacer zajmie Ci ok. 3 godzin.

Zwiedzając Nowy Dubaj busem, zahaczysz o Downtown Dubai z wieżowcem Burj Khalifa i centrum handlowym Dubai Mall, pojedziesz do Dubai Marina z plażą JBR i zobaczysz ultraluksusowy hotel Burj Al Arab, przypominający żagiel. Będzie też czas na wizytę pod Muzeum Przyszłości, wodospadem Dubai Waterfall i rzeźbą Wings of Mexico. Jeśli podróżujesz rodzinnie to ważnym punktem wycieczki będzie też zdjęcie z Ain Dubai – największym na świecie diabelskim młynem. Na całość zarezerwuj sobie 5 godzin.

W czasie zwiedzania z polskim przewodnikiem nie zdążysz wejść do muzeów, więc polecam obserwować dobrze odwiedzane miejsca i chłonąć ich atmosferę. Później będziesz mógł zdecydować, do którego miejsca wrócić na dłużej, a które możesz sobie odpuścić. Powodów do powrotu będzie więcej – w Starym Dubaju zostanie Ci do zobaczenia m.in. dzielnica Al Fahidi, z której zwiedzania mam dobre wspomnienia.

5. Zobacz zachód słońca nad wodą w nowej dzielnicy Dubai Creek Harbour

Gdy pierwszy raz przyjechałem do Dubaju w 2018 r., dzielnica Creek Harbour jeszcze nie istniała. Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyzwyczajają jednak do dynamicznego podejścia do budowy. Dzielnica leży przy malowniczym łuku kanału Dubai Creek, niedaleko parku Ras Al Khor Wildlife Sanctuary, w którym można oglądać m.in. flamingi. Gdy tylko zakończyła się budowa nabrzeża, dzielnica od razu stała się popularnym miejscem do oglądania zachodów słońca nad kanałem.

W miarę zbliżania się zachodu słońca, nad brzegiem Dubai Creek będzie się pewnie ustawiać więcej turystów. Wstęp na tarasy widokowe jest zupełnie darmowy, ale chcąc zarezerwować sobie dobre miejsce do obserwacji i robienia zdjęć, warto przyjść tutaj odpowiednio wcześnie. Popularny punkt widokowy znajdziesz naprzeciwko hotelu Address Grand Creek Harbour (lokalizacja na mapie: 25.209801720, 55.343263190).

Z punktu widokowego w dzielnicy Dubai Creek Harbour widać m.in. najwyższy budynek świata, czyli Burj Khalifa

Punkty widokowe ciągną się wzdłuż całego nabrzeża. Możesz dojść do samego cypelka przy marinie (lokalizacja: 25.20581797, 55.34086754). Po jego drugiej stronie stoi współczesna imitacja latarni morskiej, co w Dubaju już zupełnie nie zaskakuje. ;) Dzielnica Dubai Creek Harbour dopiero zyskuje na popularności, więc w pełnym ludzi Dubaju możesz tu znaleźć trochę bardziej zacisznych punktów do podziwiania widoków. Do dzielnicy nie dociera metro, więc najszybciej dojedziesz taksówką.

6. Złap mocne promienie słońca na jednej z plaż nad Zatoką Perską

Projekt utworzenia miasta na pustyni nie udałby się, gdyby nie bliskość Zatoki Perskiej i dostęp do wody, która daje życie Dubajowi. Lokalny klimat, czyli upały ciągnące się przez większą część roku i brak zimy to warunki, w których idealnie spędza się czas na plażach Dubaju, leżących nad gorącymi wodami Zatoki Perskiej. Piasek ciągnie się przez całą długość miasta, ale kilka fragmentów plaży zasługuje na szczególną uwagę. Pamiętam, jak spacerując po nich czułem, że rozgrzany piasek zaraz spali mi stopy. ;)

Jedną z najładniejszych i najbardziej żywych plaż Dubaju jest JBR Beach, o której mówiłem już przy okazji opowieści o dzielnicy Dubai Marina. Kąpiąc się na tej plaży, za plecami będziesz miał piasek i ścianę wysokich wieżowców, co jest wręcz pocztówkowym kadrem z miasta. Wstęp na plażę jest darmowy. Równolegle do niej ciągnie się deptak The Walk z restauracjami, serwującymi kuchnię z prawie każdego zakątka świata (nie ma tu niestety polskiej restauracji!). W okolicy nie brakuje luksusowych hoteli i dziesiątek bardzo drogich jachtów.

Plaża JBR Beach Dubai Marina plaże w Dubaju w jeden dzień
Pamiętam, że to właśnie na JBR Beach było mi najbliżej do spalenia stóp na gorącym piasku Zatoki Perskiej – klapki obowiązkowe ;)

Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, jednym z najlepszych miejsc do tego będzie Kite Beach  (szczególnie, jeśli interesują Cię sporty wodne). Plaża rozciąga się na długości prawie 2 km i poza byciem dobrym miejscem do plażowania, słynie z dobrych warunków do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Przy dobrym wietrze zauważysz to szybko, bo już z daleka na horyzoncie będą się pojawiać latawce kitesurferów. W gorące dni plaża zapełnia się również turystami – często rodzinami z dziećmi.

Polecam też samodzielną eksplorację i spojrzenie na listę wszystkich plaż na mapie atrakcji i ważnych punktów Dubaju. Niezależnie od tego, które miejsce wybierzesz, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z gorącym słońcem Zatoki Perskiej. Weź ze sobą klapki – chodzenie po rozgrzanym piasku może być torturą. Nie jestem fanem kremów z filtrem, ale w tej sytuacji polecam ich używanie (zadbaj o to, żeby kupić krem bez toksycznych składników, które zrobią więcej szkody niż pożytku).

7. Przejedź rowerem z Dubai Marina do Burj Khalifa

W dniach nieco mniejszych upałów w Dubaju, dość oryginalnym pomysłem może być zwiedzanie miasta rowerem. Szczególnie dobrze zwiedza się w ten sposób kolejne dzielnice – zamiast długich spacerów, możesz wskoczyć na rower i obejrzeć sprawnie najciekawsze punkty. Dostępnych jest kilka pętli rowerowych, po których będziesz mógł się przejechać rowerami wypożyczonymi poprzez aplikację Careem Bike – operatora czegoś na wzór systemu roweru miejskiego w Dubaju.

Żeby korzystać z rowerów miejskich w Dubaju prawie za darmo, polecam Ci skorzystać z aplikacji Careem. Pobierz ją na swój telefon i zweryfikuj konto numerem telefonu. Gdy już będziesz w Dubaju, wykup konto Plus za 19 AED (ok. 22 zł). Dzięki nie ma przez miesiąc możesz za darmo korzystać z zielonych rowerów Careem i mieć dostawy jedzenia z aplikacji bez kosztów dojazdu. ;) Jeśli chcesz jeździć rowerami w kilka osób, każda musi mieć swoje konto Plus.

Możesz oczywiście ruszyć na miasto bez większego planu i próbować odkrywać ciekawe zakamarki. Dubaj nie należy jednak do najbardziej przyjaznych miast z punktu widzenia pieszych i rowerzystów (dominuje tu ruch samochodowy). Polecam więc wyruszenie na jedną ze sprawdzonych tras rowerowych, które biegną ścieżkami rowerowymi i oferują ciekawe widoki po drodze:

  • pętla wokół Dubai Marina – trasa poprowadzona nabrzeżem w dzielnicy Dubai Marina, które ciągnie się wzdłuż kanału Dubai Marina przez całą jego długość. Polecam zacząć wycieczkę z pieszej kładki Bluewaters (lokalizacja na mapie: 25.075914289, 55.12590316) i jechać po północnej stronie kanału aż do mostu na ulicy King Salman Bin Abdulaziz Al Saud. Powrót drugą stroną nabrzeża aż do kładki Bluewaters,
  • pętla wokół Jumeirah Lake Towers – krótka wycieczka po okolicy o podobnym klimacie co Dubai Marina, ale znacznie mniej od niej zatłoczonej. Rower możesz wypożyczyć przy stacji metra Sobha Realty, przejść na południową stronę ulicy Szejka Zayeda i zrobić sobie rundkę wokół sztucznego jeziora,
  • trasa rowerowa z Dubai Marina do Burj Khalifa – dłuższa, ponad 20-kilometrowa trasa, którą najlepiej przejechać po zachodzie słońca, żeby oszczędzić sobie emirackich upałów. Trasa prowadzi ścieżką rowerową wzdłuż ulicy King Salman Bin Abdulaziz Al Saud, którą powinieneś jechać aż do skrzyżowania z ulicą Al Urouba. Rower możesz oddać niedaleko Burj Khalifa (poszukaj stacji w aplikacji Careem) i wrócić w kierunku Mariny metrem.
Rowery miejskie Careem w Dubaju stacja rowerów
Stacje rowerów Careem możesz łatwo rozpoznać po mocnym, zielonym kolorze pojazdów i dużych tablicach z planem okolicy

8. Wyskocz na pustynne safari i spróbuj sandboardingu

Dubaj to miasto wyrwane pustyni, więc wycieczka na nią to podróż do źródeł miasta. W ramach jednodniowego wypadu na pustynne safari możesz wjechać sportowym jeepem na piaskowe wzgórza i zobaczyć na żywo, jak wygląda pustynny krajobraz kilkadziesiąt minut drogi od Dubaju. W ramach wycieczek na pustynne safari, możesz też przejechać się po wydmach quadem i spróbować sandboardingu, czyli pustynnej wersji snowboardu.

Po szaleństwach na piasku, w programie jest też wizyta w wiosce beduińskiej. Nie jest oczywiście miejscem zupełnie autentycznym, bo pracuje głównie na potrzeby turystów, ale można się w niej dobrze bawić – skorzystać z grillowego bufetu, zobaczyć pokaz tańca brzucha i zrobić sobie tatuaż z henny. Cała wycieczka zajmuje całe popołudnie (od ok. 14 do 22), więc w pierwszej części dnia możesz jeszcze zaplanować zwiedzanie miasta.

Wycieczki na pustynne safari są bardzo popularne wśród turystów, więc proponuję Ci w miarę możliwości unikanie weekendów i rezerwowanie wycieczek w środku tygodnia (najlepiej we wtorki lub środy). Nie musisz się specjalnie przygotowywać do wyjazdu – wystarczą otwarte buty (klapki, sandały) i coś do ochrony głowy przed mocnym słońcem. Od listopada do marca na pustyni wieczorami bywa zimno, więc paradoksalnie warto właśnie na pustynię wziąć coś ciepłego.

9. Poszukaj klimatu Wenecji w Souk Madinat Jumeirah

Budowniczowie Dubaju lubią zaskakiwać kolejnymi rekordami – najwyższy budynek świata, najbardziej luksusowy hotel, największy diabelski młyn, rekordowa wystawa Expo. Poza biciem rekordów, potrafią też odtwarzać klimat miejsc z innych szerokości geograficznych. W dzielnicy Souk Madinat Jumeirah na tapet wzięli sobie Wenecję i połączyli jej klimat z atmosferą starego, arabskiego miasta. Lokalne bary, restauracje i kawiarnie oplata kanał obrośnięty palmami, a do jego brzegów spadają ściany budynków o piaskowych kolorach.

Souk Madinat Jumeirah wenecja Dubaju
Klimat arabskiej Wenecji w Souk Madinat Jumeirah ma też swoją wieczorną, równie atrakcyjną odsłonę – no i jest wtedy znacznie chłodniej ;)

Po zakupach w okolicznych sklepach polecam zajrzeć do galerii sztuki Theatre of Digital Art, w której możesz obejrzeć multimedialne wystawy. W 2023 r. jedna z nich była poświęcona Banksy’emu. Zobacz wcześniej na stronie internetowej, jakie wydarzenia szykują w terminie Twojej wycieczki. Będąc w tej części Dubaju, możesz dorzucić sobie dodatkową atrakcję i skorzystać z Parku Wodnego Wild Wadi, który leży tuż obok dubajskiej Wenecji.

Nawet jeśli nie masz ochoty na zakupy, polecam pospacerować po Souk Madinat Jumeirah, przechodząc kładkami z wyspy na wyspę. Dzielnica leży tylko kilka minut spacerem od przypominającego żagiel hotelu Burj Al Arab, który uchodzi za jeden z najbardziej luksusowych hoteli świata. Możesz go obejrzeć i zrobić mu zdjęcia z ciągnącej się wzdłuż tej dzielnicy plaży. Możesz też nabrać ochoty na zobaczenie hotelu z poziomu wody… a o tym właśnie będzie moja kolejna propozycja. ;)

10. Przepłyń skuterem wodnym obok hotelu Burj Al-Arab w kształcie żagla

Bliskość Zatoki Perskiej motywuje do tego, żeby Dubaj obejrzeć nie tylko w trakcie pieszych wędrówek, ale również z poziomu wody. Proponowałem Ci już rejsy luksusowymi jachtami po Dubai Marina, ale jeśli masz ochotę na nieco więcej emocji, możesz wskoczyć na skuter wodny i pod okiem doświadczonego instruktora popływać z widokiem na najciekawsze atrakcje Dubaju – w tym położony na sztucznej wyspie luksusowy hotel Burj Al Arab, który z daleka przypomina żagiel.

Hotel Burj Al Arab proponuje tak wysokie ceny noclegów, że raczej niewiele z nas będzie mogło sobie pozwolić na spędzenie w nim nocy. Możesz jednak wejść do hotelu i zwiedzić go w ramach wycieczki z przewodnikiem. Przez chwilę poczujesz się jak najbogatsi ludzie świata. ;)

Wycieczka skuterami zaczyna się przy restauracji Tent Jumeirah i prowadzi na zachód z końcowym punktem przy hotelu Burj Al Arab. Płynąc skuterem, będziesz miał dużo swobody – przewodnik dba wyłącznie o ogólne bezpieczeństwo i nie ogranicza Cię w torze jazdy (o ile zmieścisz się w wyznaczonej wcześniej trasie). Możesz kierować skuterem wodnym jeśli masz ponad 16 lat, ale Twoim pasażerem może być nawet 7-letnie dziecko. Podróżując dwuosobowym skuterem, możesz się “zmienić na prowadzeniu” w czasie wycieczki, żeby każda osoba miała trochę funu. ;)

11. Pojedź na jednodniową wycieczkę do Abu Dhabi i zobacz Wielki Meczet Szejka Zayeda

Gdy pojechałem pierwszy raz do Dubaju, udało mi się wyegzekwować jeden dzień na wycieczkę do sąsiedniego emiratu Abu Dhabi i nie był to czas stracony. Koronną atrakcją Abu Dhabi jest potężny Wielki Meczet Szejka Zayeda, który nadal pozostaje najpiękniejszym meczetem, jak widziałem w życiu. Już dla tego miejsca warto znaleźć czas na jednodniową wycieczkę do Abu Dhabi, ale atrakcji do zobaczenia jest więcej.

Jednodniowy wypad z Dubaju do Abu Dhabi wielki meczet szejka zayeda

Wielki Meczet Szejda Zayeda może pomieścić ponad 50 000 wiernych, którzy w głównej sali meczetu chodzą po największym na świecie dywanie. Prace nad nim prowadziło ponad 1000 osób, które tworzyły go codziennie przez… 2 lata. Teren jest tak rozległy, że kursują po nim darmowe meleksy dla turystów. Od przewodnika wycieczki dostaniesz za darmo strój, który jest wymagany do zwiedzania meczetu. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu i chcesz zobaczyć wyłącznie meczet, licz się z ok. 5-godzinną wycieczką (wliczając w to dojazd i powrót do hotelu w Dubaju).

Abu Dhabi możesz też zwiedzić bardziej kompleksowo, decydując się na wycieczkę w opcji Full. Poza meczetem, zobaczysz też luksusowy hotel Emirates Palace, wieżowce Etihad Towers znane z filmu “Szybcy i Wściekli 7” i lśniący na biało pałac Qasr Al Watan, w którym dowiesz się więcej o dziedzictwie kulturalnym Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W dłuższej opcji wycieczki jest też czas na lunch.

Co jeszcze powinieneś przeczytać?

Myślę, że po przeczytaniu tego artykułu będzie Ci nieco łatwiej zdecydować, co robić w czasie jednego dnia w Dubaju. Starałem się tak dobrać propozycje miejsc do zwiedzania, aktywności i jednodniowych wycieczek z Dubaju, żeby Twój plan był jak najbardziej różnorodny. Życzę Ci jak najlepszych wrażeń z wycieczki do Dubaju. Dobrej pogody życzyć nie muszę, bo o to w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie trzeba się martwić!

Skomentuj artykuł

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze